Kalendarz przedsiębiorcy: 20-11-2018 Termin obliczenia i wpłacenia zaliczki… (US)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawnedarowizna mieszkania podatek
Wyszukiwana fraza:

darowizna mieszkania podatek

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 20 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Darowizna pieniędzy zwolniona może być z podatku, jeżeli jest udokumentowana przelewem bankowym

Moja siostra i brat chcą przekazać mi w tym roku kwotę na zakup mieszkania. Czy dopuszcza się inną formę przekazania pieniędzy niż na moje konto? Jak duży podatek będę musiała odprowadzić do skarbowego i w jakim czasie od otrzymania ok. 100 tys. zł

Słowa kluczowe: darowizna
Typ: Porada
Data utworzenia: 15 stycznia 2010

Darowizna dokonana przez spadkodawcę doliczona do spadku

zbycie mieszkania będzie przychodem po stronie podatnika (Pana matki), więc będzie ona musiała zapłacić podatek dochodowy od takiego zbycia. Może także przenieść mieszkanie na Pana rzecz na podstawie umowy dożywocia, która określona została w art. 908 § 1

Słowa kluczowe: darowizna, spadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 października 2007

Podatek od darowania lub sprzedaży nieruchomości

, rodzeństwo, ojczyma i macochę. W pozostałym zakresie darowizna i spadek podlega podatkowi. Także w przypadku zbycia nieruchomości Pani ciocia będzie musiała zapłacić podatek, podobnie jak i Pani. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o podatku dochodowym

Słowa kluczowe: podatek, podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 20 września 2007

Sprzedaż, zamiana lub darowizna wykupionego mieszkania komunalnego

mieszkania, jeżeli środki z tego tytułu zostaną przeznaczone na w ciągu roku, na zakup innego mieszkania, jak również przeniesienie własności mieszkania na rzecz osoby bliskiej (np. darowizna, spadek) bez obowiązku zwrotu bonifikaty. W opisanym

Słowa kluczowe: mieszkanie komunalne
Typ: Porada
Data utworzenia: 26 stycznia 2010

Zbycie mieszkania wykupionego od gminy

darowizna. Jednakże od sprzedaży mieszkania będzie konieczność zapłaty podatku, tymczasem darowizna w kręgu najbliższej rodziny zwolniona jest od 1.01.2007 roku z podatku. Co do możliwości zbycia jednym aktem notarialnym, to naszym zdaniem nie jest to

Słowa kluczowe: wykup mieszkania
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 września 2007

Podatek od odpłatnego zbycia nieruchomości

pozostałym zakresie darowizna i spadek podlega podatkowi. Jeżeli zatem otrzymałaby Pani darowiznę (jest Pani zwolniona w przypadku darowizny otrzymanej od ojca), wówczas w przypadku zbycia tego mieszkania przez Panią, może Pani skorzystać z ulgi mieszkaniowej

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 marca 2008

Ulga podatkowa przysługuje podatnikowi, który uzyskał przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości

uniknąć podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania albo zamienić go na podatek od darowizny?

Obecnie od dnia 01.01.2007 roku, przychody z odpłatnego zbycia przedmiotów nabytych w wyniku dziedziczenia lub darowizny, podlegają podatkowi dochodowemu

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 12 lutego 2010

Zwrot pożyczki udzielonej synowej

nie darowizna, tzn. środki z kredytu mieli wspólnie spłacać syn i synowa. Odbiór mieszkania ma nastąpić w tym roku. Obecnie syn rozwodzi się z synową, synowa ma zamiar zatrzymać mieszkanie. Jak powinniśmy postąpić aby odzyskać pożyczone pieniądze od

Słowa kluczowe: pożyczka
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 lutego 2008

Zapisobiorca nabywa prawo stanowiące przedmiot zapisu już w momencie otwarcia spadku

mieszkanie dla siostry na moje nazwisko, a potem przekaże je siostrze jako darowizna, to takie załatwienie sprawy będzie w zgodzie z zapisem testamentowym? Czy wtedy uzyskam ulgę podatkowa związaną ze sprzedażą mieszkania i z zakupem za uzyskane środki innego

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 lutego 2010

Poddanie się karze w przypadku popełnienia przestępstwa

) może spowodować skierowanie egzekucji do stanowiącego Państwa własność mieszkania. Działanie opisane przez Pana, takie jak darowizna na rzecz żony (po uprzednim ustanowieniu rozdzielności majątkowej) lub na rzecz córki, a nawet sama sprzedaż na

Typ: Porada
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 lipca 2007
« Poprzednia 1  |  2 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.