Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawneVAT-5
 
Wyszukiwana fraza:

VAT-5

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 16 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Sprostowanie błędnego podziału nieruchomosci

ubocznych i nie mogą istnieć bez czynności głównej - za sporządzenie tego aktu notarialnego stosuje się maksymalną stawkę przewidzianą dla czynności głównej. Oprócz opłaty notarialnej, konieczne będzie uiszczenie kwoty podatku VAT w wysokości 22% oraz 200 zł

Słowa kluczowe: księga wieczysta
Typ: Porada
Data utworzenia: 11 października 2007

Przeniesienie własności mieszkania a ewentualne koszty i podatki

Jak najtaniej, najprościej i najbezpieczniej brat mojej mamy ma mi przekazać mieszkanie komunalne wykupione ponad 5 lat temu z bonifikatą od miasta. Czy ma być to w formie darowizny, sprzedaży, czy może zapisu notarialnego? Szacuje wartość

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 listopada 2008

Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych poza granicami Polski

zgodnie z art. 5 ust. 2a ustawy o NIP zgłoszenia identyfikacyjnego nie dokonują podatnicy będący osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług

Typ: Porada
Data utworzenia: 24 lutego 2013

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

. W 2013 roku sprzedałem to mieszkanie za kwotę ok. 120 tys. zł ponosząc koszty pośrednika w kwocie 5 tys. zł. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie minął okres 5 lat muszę złożyć zeznanie PIT-39. Czy nakład poniesiony z majątku osobistego i koszty pośrednika

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 kwietnia 2014

Opodatkowanie zbycia działki rolnej po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego

zmianą planu miejscowego, przed jej zbyciem może żądać od wójta, burmistrza albo prezydenta miasta ustalenia, w drodze decyzji, wysokości opłaty planistycznej. Roszczenia o opłatę planistyczną wygasają w terminie 5 lat od dnia, w którym plan miejscowy

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 lutego 2008

Przejęcie lokalu mieszkalnego w spadku lub darowiźnie

od dnia złożenia zeznania podatkowego albo zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego; będą zamieszkiwać będąc zameldowanymi na pobyt stały w nabytym lokalu lub budynku i nie dokonają jego zbycia przez okres 5 lat

Słowa kluczowe: spadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 marca 2010
« Poprzednia 1  |  2 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.