Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawneArt 991 kodeksu cywilnego
 
Wyszukiwana fraza:

Art 991 kodeksu cywilnego

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 81 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Do zachowku doliczone są także darowizny dokonane na rzecz innych osób

zasiedzenia, zachowku bądź innej formie?.Nadmienię, iż wartość darowizny na dzień dzisiejszy jest znacznie wyższa, od pozostałego majątku.

Zgodnie z art. 991 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 lutego 2010

Uprawnienie do zachowku

ojciec oraz brat ojca w częściach równych (½ części mieszkania). Z uwagi na fakt, iż Pański ojciec już nie żyje, jego część spadku przypada w ½ na współmałżonka oraz ½ na Pana. Art. 931. § 1 kodeksu cywilnego (dalej kc) - W

Słowa kluczowe: spadek, zachowek
Typ: Porada
Data utworzenia: 7 listopada 2006

Dziedziczenie ustawowe gospodarstwa rolnego

są trwale niezdolni do pracy. (art. 1059 Kodeksu cywilnego). W przypadku, gdy pozostali spadkobiercy nie spełniają warunków do dziedziczenia gospodarstwa rolnego, przysługuje im względem spadkobiercy, które takie warunki

Słowa kluczowe: spadek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 sierpnia 2006

Spadkobierca ustawowy, który nie otrzymał należnego mu spadku, może mieć roszczenie o zachowek

po zmarłych rodzicach. Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 grudnia 2009

Rozporządzenie na wypadek śmierci

niższa niż ¼ część spadku (art. 931 § 1 kodeksu cywilnego). Jeżeli nie uznał Pan dzieci swojej żony, nie dziedziczą one po Panu, podobnie jak Pana dzieci nie dziedziczą po Pańskiej żonie. Do dziedziczenia dzieci Pańskiej żony będą

Słowa kluczowe: dziedziczenie, testament
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 czerwca 2007

Zachowek należy się po śmierci spadkodawcy

spadkodawcy. Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym (czyli dzieci, a dalej w razie braku dzieci wnuki), małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do

Słowa kluczowe: spadek, zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 marca 2008

Właściciel może dowolnie rozporzadzać swoim mieniem

dziedziczenie nastąpi z mocy ustawy – w pierwszej kolejności dziedziczą małżonek i dzieci spadkodawcy). W przypadku gdyby Pana ojciec pominął Pana w testamencie, wówczas przysługuje Panu tzw. roszczenie o należny zachowek. Zgodnie z art. art. 991 § 1 k.c

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 czerwca 2008

Zachowek przysługuje w pierwszej kolejności dzieciom spadkodawcy

spadkobiercy ustawowemu może przysługiwać roszczenie o zachowek, w stosunku do osoby obdarowanej. Instytucja zachowku określona została w art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego). W myśl tego przepisu, zstępnym (dzieciom, wnukom), małżonkowi oraz rodzicom

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 listopada 2009

Prawo do zachowku w przypadku dalszego rozporządzenia nieruchomością

wysokości? Mieszkanie zostało sprzedane za 45.000 zł.

Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 grudnia 2009

Spadkobierca testamentowy może być zobowiązany do zapłaty zachowku na rzecz uprawnionego do zachowku

dziedziczenia na podstawie testamentu, jeżeli nie otrzymałaby on należnego zachowku , wówczas mogłaby z takim roszczeniem wystąpić do spadkobiercy, który dziedziczy na podstawie testamentu . Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 marca 2011
« Poprzednia 1 … 5  |  6  |  7  |  8  |  9 Następna »
® 2008 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.