Kalendarz przedsiębiorcy: 20-11-2018 Termin obliczenia i wpłacenia zaliczki… (US)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaPorady prawneArt 991 kodeksu cywilnego
Wyszukiwana fraza:

Art 991 kodeksu cywilnego

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 81 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zrzeczenie się uprawnienia do zachowku

, aby zrzekł się Pan prawa do zachowku. Zgodnie z art. 991 Kodeksu cywilnego, przypada Panu i siostrom w przypadku śmierci rodziców, połowa udziału w spadku po nich. Jeżeli zatem przedmiotowe gospodarstwo rolne było głównym majątkiem rodziców, w

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 października 2007

Odpowiedzialność obdarowanej wnuczki za należny spadkobiercy ustawowemu zachowek

innego majątku po mojej zmarłej babci.

Zgodnie z art. 991 § 1 Kc (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 października 2007

Wnuki spadkodawcy są także uprawnione do zachowku po swoim dziadku

spadkodawcy wchodząc w prawa ojca, mają prawo do zachowku po dziadku? Czy prawo do zachowku wiąże się tylko z postanowieniem testamentowym?

Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego) uprawnionymi do zachowku są zstępni, małżonek spadkodawcy oraz

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 kwietnia 2010

W przypadku darowizn dokonanych za życia przez spadkodawcę, doliczone one mogą być do masy spadkowej

prawo do tego mieszkania i w jakiej części. Mam braci i siostry, ale tylko ja podjąłem się opieki. W akcie notarialnym ustanowiłem nieodpłatnie na rzecz swojej matki, dożywotnią służebność w tym mieszkaniu.

Zgodnie z treścią art. 991 § 1 k.c

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 maja 2010

Spadkobiercy ustawowi mogą wystąpić z roszczeniem o zachowek w stosunku do osoby obdarowanej przez spadkodawcę

spadkowe po śmierci dziadka i gdy babci już nie będzie? Czy istnieją jakieś możliwości obejścia ewentualnych roszczeń?

Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego) uprawnionymi do zachowku po spadkodawcy są zstępni, małżonek spadkodawcy oraz rodzice

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 kwietnia 2010

Darowizna a uprawnienie do zachowku

kc (kodeksu cywilnego). Zgodnie z art. 991 § 1 kc, zstępnym (dzieciom, wnukom…), małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, przysługuje roszczenie o zachowek, w wysokości połowy wartości tego udziału, a jeżeli

Słowa kluczowe: darowizna, zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 lipca 2007

Zrzeczenie się roszczenia o zachowek

oświadczenia.

Zgodnie z art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 stycznia 2009

Nakłady z majątku współnego na majątek odrębny małżonka

, że Państwa wspólna córka, a także Pani jako współmałżonek, w przypadku postępowania spadkowego, będą uprawnione do zachowku. Uprawnienie to wynika z treści art. 991 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego). Zgodnie z tym przepisem, zstępnym, małżonkowi oraz

Typ: Porada
Data utworzenia: 8 października 2007

Wartość darowizny doliczonej do spadku dla potrzeb ustalenia wartości należnego zachowku

).

Wartość darowizny doliczonej do spadku dla potrzeb ustalenia wartości należnego zachowku Zgodnie z art. 991 k.c. (kodeksu cywilnego), zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 maja 2009

Wydziedziczenie zstępnych nie pozbawia prawa do zachowku dzieci wydziedziczonego

.

Zgodnie z treścią art. 1008 k.c. (kodeksu cywilnego), spadkodawca może w testamencie pozbawić zstępnych, małżonka i rodziców zachowku (wydziedziczenie), jeżeli uprawniony do zachowku: wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób

Słowa kluczowe: wydziedziczenie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 października 2010
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 9 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.