Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównapolecenie służbowe
 
Wyszukiwana fraza:

polecenie służbowe

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 27 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Polecenie służbowe. Czy muszę je wykonać?

Pomiędzy pracownikiem a pracodawcą istnieje szczególny stosunek, ten pierwszy musi wykonywać zadania tego drugiego, w zamian za co otrzymuje wynagrodzenie. Czasami jednak polecenia szefa wydają się być nie tylko nieuzasadnione, ale i sprzeczne z prawem. Czy w takiej sytuacji musisz wykonać zlecone zadanie? Tak, choć jest pewne „ale”.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 16 grudnia 2014

Czy można odmówić wykonania polecenia służbowego?

Stosunek pracy charakteryzuje się m.in. podległością służbową względem pracodawcy. Tym samym zawierając umowę o pracę musimy być świadomi, że nasz przyszły szef będzie mógł żądać od nas wielu różnych czynności, oczywiście o ile będą one pozostawały w zgodzie z taką umową i powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi. W praktyce…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 lutego 2013

Podróż służbowa

Celem podróży służbowej jest wykonanie zadania służbowego. Wykonanie zadania służbowego powinno być wyraźnie zlecone przez pracodawcę.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 7 czerwca 2013

Czy kierowcy mogą zaliczyć do kosztów podatkowych diety z tytułu podróży służbowych?

Wątpliwości w praktyce budzi kwestia możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet za podróże służbowe kierowców.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 grudnia 2011

Podróż służbowa własnym samochodem

Wbrew pozorom w podróż służbową można wybrać się prywatnym samochodem. Pracownik ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z takim wyjazdem – zarówno o dietę, jak i tak zwaną kilometrówkę. W jakich sytuacjach pracodawca ma obowiązek zrefundowania poniesionych wydatków oraz na jakie kwoty może liczyć podwładny, wyjaśnia ekspert…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 sierpnia 2013

Podróż służbowa a czas pracy

Osoby odbywające częste podróże służbowe powinny wiedzieć, że generalnie do czasu pracy nie wlicza się czasu dojazdu do miejsca delegowania oraz czasu powrotu, chyba że podróż przypada w czasie normalnych godzin pracy danego pracownika, wynikających

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 marca 2013

Nowe stawki diet za delegacje krajowe i zagraniczne

Zgodnie z treścią art. 775 Kodeksu pracy, pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 stycznia 2013

Dieta zagraniczna może być znacznie niższa

Wielu pracodawców wysyła swoich pracowników w podróże służbowe. W zakresie tych podróży pracodawcy wypłacają pracownikowi dietę za koszty wyżywienia. O ile pracownikowi, zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej, z

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 lipca 2011

Dokumentowanie delegacji pracowników

Wojewódzki Sąd Administracji we Wrocławiu rozstrzygnął spór podatnika z organami podatkowymi w kwestii dokumentowania dla celów podatkowych wyjazdów służbowych pracowników. Spółka przeprowadziła program sprzedaży premiowej pod hasłem „Na Mistrzostwa Świata w Korei 2002 r.”. Wspomniany program sprzedaży skierowany był do wszystkich klientów…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 grudnia 2008

Kierowca zawodowy nie jest w podróży służbowej

Powód Krzysztof S. był zatrudniony na stanowisku kierowcy. Wykonywał przewozy w transporcie międzynarodowym. W umowach o pracę ustalono, że miejscem wykonywania pracy są "kraje Unii Europejskiej" i że czas pracy jest "zadaniowy zgodny z uwzględnieniem norm o czasie pracy kierowców". Powód wykonując przewozy na trasach międzynarodowych pracował…

Data utworzenia: 25 marca 2009
« Poprzednia 1  |  2  |  3 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.