Kalendarz przedsiębiorcy: 25-11-2017 Termin złożenia deklaracji VAT 7 (Urząd Skarbowy)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównapodatek od sprzedaży nieruchomości
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 144 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podatek dochodowy od odpłatnego zbycia nieruchmości oraz zwolnienie z podatku

mogę sprzedać tą nieruchomość? Czy sprzedając nieruchomość będę musiał płacić podatek od czynności cywilno-prawnych lub jakiś inny podatek?

W przypadku dokonania darowizny nieruchomości przez matkę na rzecz dziecka, to zgodnie z art. 4a ustawy o

Typ: Porada
Data utworzenia: 29 kwietnia 2010
Kancelaria Adwokacka
Sprawy cywilne, gospodarcze, podatkowe
prawo transportowe, Karta Nauczyciela
odszkodowania, windykacje, obsługa firm.
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Skutki nie uiszczenia należnego podatku dochodowego

urzędniczki, że nie będzie trzeba płacić podatku. Mieszkanie zostało sprzedane w 2010 roku za sumę ok. 100 tys. zł. Sprzedaż nie została zgłoszona do urzędu i nie został odprowadzony podatek od sprzedaży tego lokalu, co wynikało z nieświadomości. Jak to

Typ: Porada
Data utworzenia: 30 stycznia 2014

Cena wpisana w akcie notarialny stanowi przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości

240.000,00 zł. Państwa dochód będzie stanowić zatem różnica pomiędzy ceną zbycia nieruchomości a jej nabyciem (377.500,00 zł – 240.000,00 zł), czyli kwota 137.500,00 zł. Od tej kwoty należy uiścić należny podatek dochodowy. Na koniec jeszcze raz zaznaczymy

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 25 lutego 2010

Ulga podatkowa przysługuje podatnikowi, który uzyskał przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości

uniknąć podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania albo zamienić go na podatek od darowizny?

Obecnie od dnia 01.01.2007 roku, przychody z odpłatnego zbycia przedmiotów nabytych w wyniku dziedziczenia lub darowizny, podlegają podatkowi dochodowemu

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 12 lutego 2010

[PIT-2010] Podatkowa ulga meldunkowa przy sprzedaży lokalu mieszkalnego

dochodowym od osób fizycznych, od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości podatek dochodowy wynosi 19% podstawy obliczenia podatku i płatny jest w terminie złożenia zeznania za rok podatkowy, w którym nastąpiło odpłatne zbycie. Zgodnie z art

Typ: Porada
Data utworzenia: 11 września 2010

Odpłatne zbycie nieruchomości oraz ustalenie wartości przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości

cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia. Od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości podatek dochodowy wynosi 19% podstawy obliczenia podatku. Jeżeli jednak cena, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od

Typ: Porada
Data utworzenia: 22 sierpnia 2010

Zasiedzenie nieruchomości przez dzierżawcę

dzierżawcą nieruchomości płaci czynsz dzierżawny a właściciel jakim była Pani matka, a później brat zachowywał wszelkie atrybuty własności rzeczy, czyli płacił podatek od nieruchomości, ubezpieczenie i ponosił inne ciężary jakie ciążą na właścicielu

Słowa kluczowe: zasiedzenie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 września 2007

Kupno mieszkania w Polsce a zamieszkanie w Wielkiej Brytanii

nieruchomości. Jeżeli ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku sprzedaży tej nieruchomości przez Pana, zobowiązywać będzie Pana do zapłaty podatku dochodowego, to będzie Pan musiał zapłacić podatek w Polsce zgodnie z polskim prawem, co wynika

Słowa kluczowe: podatek dochodowy
Typ: Porada
Data utworzenia: 17 października 2007

Prawo do ulgi podatkowej przysługuje pod warunkiem wydatkowania przychodu po dacie jego uzyskania

Sprzedałam w tym roku uzyskany niepełny rok wcześniej spadek. Jestem zobowiązana do zapłacenia podatku dochodowego od połowy wartości sprzedaży. Pod koniec grudnia 2009 roku został sporządzony akt notarialny, jako przedwstępna umowa sprzedaży z

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 stycznia 2011

Darowizna mieszkania dla teściowej

lepsza będzie darowizna, czy normalna umowa sprzedaży? Chodzi przede wszystkim o wysokość kosztów notarialnych oraz konieczność ewentualnego podatku od czynności cywilnoprawnych oraz czy w przypadku darowizny w grupie synowa-teściowa zachodzi obowiązek

Typ: Porada
Data utworzenia: 23 stycznia 2007
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 … 15 Następna »
® 2008 - 2017 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.