Kalendarz przedsiębiorcy: 20-09-2018 Termin obliczenia i wpłacenia zaliczki… (US)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównapodatek od spadków i darowizn
Wyszukiwana fraza:

podatek od spadków i darowizn

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 153 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podatek od spadków i darowizn

podatku od spadków i darowizn. Członkowie najbliższej rodziny będą całkowicie zwolnieni z opodatkowania spadków i darowizn. Do kręgu najbliższej rodziny zaliczono małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i

Typ: Porada
Data utworzenia: 5 grudnia 2006
Kancelaria Adwokacka
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika

Podatek od spadków i darowizn

Czy w przypadku otrzymania darowizny pieniędzy od brata i rodziców, każda z nich to kwota ok. po 9.000 zł, należy zapłacić podatek od spadków i darowizn?

Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od

Typ: Porada
Data utworzenia: 5 stycznia 2007

Skutki podatkowe darowizny nieruchomości na zięcia

. Pana żona może otrzymać darowizną przedmiotową nieruchomość, co zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn nie podlega podatkowi w obrębie najbliższej rodziny. Pan zaliczony zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt. 1 ustawy

Typ: Porada
Data utworzenia: 28 listopada 2007

Nie wskazanie składników nabytego spadku może skutkować naliczeniem podatku od spadków i darowizn

że nie występuje podatek po mężu. US informuje, że w zeznaniu podatkowym nie zostały ujęte nakłady inwestycyjne poniesione przez męża w czasie pożycia małżeńskiego i w związku z tym należy obliczyć i zapłacić podatek od spadku i darowizn

Typ: Porada
Data utworzenia: 24 kwietnia 2008

Pojęcie prawne piwnicy

otaczającego je gruntu. Powierzchnia użytkowa do celów podatku od spadków i darowizn zdefiniowana jest w ustawie o podatku od spadków i darowizn. Jednakże ustawa nie określa pojęcia kondygnacja, piwnica ani też nie…

Typ: Porada
Data utworzenia: 9 września 2008

Zaległy podatek od spadku

Typ: Porada
Data utworzenia: 13 lutego 2008

Otrzymanie zachowku podlega podatkowi od spadków i darowizn

. Należy zaznaczyć, że nabycie składników majątkowych z tytułu zachowku także podlega obowiązkowi podatkowemu. Stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514) obowiązek

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 marca 2011

Podatek od spadku osoby mieszkającej poza granicami

z art. 2 ust. 1 pkt. 3, przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 roku, nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków i darowizn. Dziedziczenie podlega ustawie o podatku od spadków

Typ: Porada
Data utworzenia: 29 kwietnia 2008

Zamiana nieruchomości

kwotę 20.556 zł podatek wynosi 822 zł 20 gr oraz 7% ponad kwotę 20.556 zł - podstawa prawna ustawa z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn. Porady prawne Internetowa Kancelaria Prawna www.SerwisPrawa.pl

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2006

Skutki podatkowe zbycia mieszkania otrzymanego w spadku w 2005 roku

podatku od spadków i darowizn, gdyż warunkiem owej ulgi jest zamieszkiwanie (będąc zameldowaną na pobyt stały) w nabytym lokalu lub budynku oraz nie dokonanie jego zbycia przez okres 5 lat. Porady prawne Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 grudnia 2007
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 16 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.