Pozbawienie władzy rodzicielskiej -
Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka, sąd opiekuńczy pozbawi rodziców władzy rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. W razie ustania przyczyny, która była podstawą pozbawienia władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy może władzę rodzicielską przywrócić.
Art. 111 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego
- umowa przekazania nieruchomości
- procedurą składu celnego
- rodzina zastępcza zawodowa
- oddelegowanie pracownika na inne stanowisko
- dyskryminacja+w+zatrudnieniu+ze+wzglC499du+na+pC582eC487
- wniosek o uzupełnienie wyroku
- potwierdzenie meldunku
- podatek
- rozliczanie faktur
- NSA
- Wniosek o przeniesienie
- choinka
- wigilia
- VAT
- beneficjent
- Wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA
- Formularz informacji przedstawianych przez wnioskodawcę - w przypadku ubiegania się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie
- Wniosek o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności
- Załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców - Zmiana - dyrektorzy wykonawczy
- Umowa przedwstępna kupna sprzedaży pojazdu
Wyszukiwana fraza:
orzeczenie+sądowe+o+sprawowaniu+władzy+rodzicielskiej

Ograniczone prawa rzeczowe
Kodeks cywilny składa się z czterech ksiąg – części ogólnej, prawa rzeczowego, prawa zobowiązań oraz prawa spadkowego. W drugiej z nich, jak wskazuje na to sama nazwa, odnajdziemy przepisy odnoszące się do prawa własności, a także innych tzw. ograniczonych praw rzeczowych. Ustawodawca określił w drugiej księdze KC nie tylko ogólne założenia…
Słowa kluczowe:
ograniczone prawa rzeczowe, ograniczone prawo rzeczowe, prawa rzeczowe, prawo rzeczowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 24 grudnia 2013
Wybierając ubezpieczenie na wyjazd narciarski, Polacy kierują się głównie ceną
Polacy coraz częściej deklarują zamiar zakupu ubezpieczenia turystycznego na wyjazdy, również narciarskie. I choć świadomość, że polisa się przydaje, wzrasta, wciąż przy jej wyborze narciarze kierują się głównie ceną. Eksperci podkreślają, że przede wszystkim warto sprawdzić, czy takie ubezpieczenie pokryje koszty ewentualnej akcji ratowniczej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 13 stycznia 2014
Produkt kupiony na wyprzedaży można reklamować i zwracać
Zimowe wyprzedaże trwają. Sklepy kuszą niskimi cenami, które nie zawsze okazują się dla nabywcy tak atrakcyjne, jak przedstawiają je sprzedawcy. Jeśli produkt zakupiony na wyprzedaży okaże się wadliwy, klient ma takie same prawa do jego zwrotu, jak gdyby go kupił po regularnej cenie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 14 stycznia 2014
Urzędnicy raczej nie rozliczą PIT-u za przedsiębiorcę
Koniec z utrapieniem ze składaniem rocznych PIT-ów? Brzmi świetnie. Jednak wymaga to odpowiedzi na pytanie, co w przypadku korzystania z ulg i preferencyjnych sposobów rozliczenia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zeznanie trzeba będzie zaakceptować, a to oznacza konieczność dokładnej weryfikacji. Pomimo tych wątpliwości, dobrze opracowany system może…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 14 stycznia 2014
Cyberatak może kosztować Europejczyka średnio 1 100 zł w przypadku utraty plików multimedialnych
Średni koszt plików multimedialnych znajdujących się na urządzeniu, jakie użytkownik z Europy może stracić na skutek cyberataku lub innych szkód, szacuje się na 1 100 zł – tak wynika z badania Consumer Security Risks Survey przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Znacznej części tych strat można zapobiec, jednak często zdarza…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 16 stycznia 2014
IKE - sposób na efektywne oszczędzanie
Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to rozwiązanie dostępne w ramach trzeciego filaru emerytalnego, które umożliwia dobrowolne oszczędzanie pieniędzy na przyszłą emeryturę. Z założenia, jest to sposób na systematyczne odkładanie środków finansowych, które na przestrzeni kilkunastu bądź nawet kilkudziesięciu lat ma zapewnić danej osobie dodatkowe…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 28 stycznia 2014
Ile urlopu przysługuje pracownikowi?
Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wysokość przysługującego pracownikowi urlopu zależy przede wszystkim od stażu pracy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 stycznia 2014
Odpowiedzialność administracyjna za naruszenie środowiska
Środowisko naturalne jest bardzo ważną częścią naszego życia, w związku z czym jego ochrona powinna być uregulowana odpowiednimi przepisami. Odnajdziemy je w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska. Ustawodawca przewidział w niej tzw. odpowiedzialność administracyjną podmiotów, które korzystają niewłaściwe z otaczającej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2014
Odwołany lot - jakie prawa przysługują pasażerowi
Oferty biur podróży kuszą wyjazdami na narty do Włoch lub Austrii. Polacy coraz chętniej wybierają ferie zimowe z przelotem samolotem. Przed wylotem warto zapoznać się z prawem, jakie przysługuje pasażerowi linii lotniczych w przypadku, gdy lot został opóźniony, odwołany lub odmówiono pasażerowi wejścia na pokład samolotu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 lutego 2014
20-proc. podatek przy zgłoszeniu pożyczki po fakcie
Jeśli pożyczkobiorca nie zgłosi faktu otrzymania pożyczki fiskusowi w określonym terminie, może zapłacić sankcyjną, 20-proc. stawkę. Nie grozi to spółce, która zapożycza się u swojego wspólnika.
Słowa kluczowe:
opodatkowanie pożyczki, podatek od czynności cywilnoprawnej, pożyczkobiorca, zgłoszenie pożyczki do fiskusa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 26 lutego 2014
« Poprzednia | 1 … 1734 | 1735 | 1736 | 1737 | 1738 … 2513 | Następna » |