Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaopodatkowanie na zasadach ogólnych
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 48 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Opodatkowanie zbycia działki rolnej po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego

podatku dochodowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku, o podatku dochodowym od osób fizycznych, na ogólnych zasadach. Przychodem, który podlega opodatkowaniu z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych oraz innych rzeczy

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 lutego 2008

Wynagrodzenie członka zarządu wypłacane na podstawie powołania

podstawie powołania go w skład zarządu, stanowi przychód z działalności wykonywanej osobiście, a tym samym podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Od wynagrodzenia należy pobierać za liczkę na podatek dochodowy, który spółka (płatnik) jest obowiązana

Typ: Porada
Data utworzenia: 13 lipca 2012

Zasady opodatkowania dochodu niezgłoszonego przez podatnika

Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych szczegółowo określa zakres obowiązków podatkowego każdego człowieka. Powyższy akt prawny zawiera w sobie także informacje dotyczące zasad opodatkowania dochodu niezgłoszonego przez podatnika.

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 22 lipca 2013

Prowadzisz firmę? Oblicz swoją zaliczkę na PIT

Gdy wysokość dochodu przekroczy kwotę wolną od podatku, czyli w 2012 roku 3 091 zł, przedsiębiorcy zobowiązani są płacić w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy. Wartość zaliczki można wyliczyć także stosując metodę uproszczoną.

Data utworzenia: 22 lutego 2012

Od sprzedaży domku w ogródku działkowym trzeba zapłacić podatek na zasadach ogólnych

do użytkowania domku i działki, a więc powinna przychód należy doliczyć do wpływów z innych źródeł i rozliczyć na zasadach ogólnych.

Data utworzenia: 15 kwietnia 2015

Jeśli podatnik rozlicza najem na zasadach ogólnych - musi go rozliczyć do końca kwietnia

Do końca kwietnia należy rozliczyć dochody z najmu – o ile jako sposób opodatkowania wynajmujący wybrał skalę podatkową. W przypadku drugiej metody opodatkowania, czyli ryczałtu, termin na rozliczenie minął 31 stycznia. Tylko w tym pierwszym

Data utworzenia: 29 kwietnia 2013

Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych

Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych to uproszczona, a zarazem fakultatywna forma rozliczeń z fiskusem. Gdy zostaną naruszone warunki należy opłacać podatek dochodowy na ogólnych zasadach.

Data utworzenia: 3 sierpnia 2012

Ryczałtowiec przejdzie na skalę, jeśli wyświadczy usługę byłemu pracodawcy

Przedsiębiorca rozliczający podatek ryczałtem straci do niego prawo, jeśli dokona sprzedaży towarów lub wyświadczy usługę na rzecz byłego pracodawcy. Narzucona przez przepisy podatkowe zmiana formy opodatkowania nie oznacza jednak potrzeby

Data utworzenia: 18 kwietnia 2013

Wybierz najniższą stawkę podatku od przychodów z wynajmu

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie masz z tego tytułu wysokich kosztów, zastanów się nad opodatkowaniem ryczałtem. Fiskusowi należeć się wtedy będzie podatek w wysokości 8,5% czynszu. Na wybór jest czas tylko do 20 stycznia.

Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Opodatkowanie dochodów z najmu lub dzierżawy

dochodowy według zasad ogólnych. Nie zapłacimy podatku PIT, jeżeli wynajmujemy pokoje gościnne w budynkach mieszkalnych, położone na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym, pod warunkiem, że liczba wynajmowanych pokoi nie przekracza 5.

Data utworzenia: 17 marca 2011
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.