Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównanadużycie prawa
 
Wyszukiwana fraza:

nadużycie prawa

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 52 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Europejski Trybunał Praw Człowieka jest międzynarodowym sądem, który powołany jest do rozpatrywania skarg osób twierdzących, że naruszone zostały ich prawa zagwarantowane w Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności z dnia 4

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 maja 2012

Czy dotacja z budżetu UE jest dla rady, czy dla radnego?

Radny prowadząc działalność gospodarczą skorzystał ze środków finansowych w ramach realizowanego przez powiat projektu „Własna działalność – droga do osiągnięcia sukcesu”. Projekt ten realizowano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który z kolei finansowany był ze środków krajów Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Klasyczne roszczenia właściciela rzeczy

Własność jest podstawowym prawem ekonomicznym, które przysługuje każdemu. Jego ochronę zapewniono już na poziomie norm konstytucyjnych, które wyrażają zasadę, że własność podlega równej dla wszystkich ochronie prawnej. Dlatego też każdy właściciel powinien wiedzieć, jakie przysługują mu roszczenia w przypadku, gdy jego prawo zostaje naruszane…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 lipca 2014

Molestowanie seksualne w pracy

Zgodnie z art.183a§6 Ustawy z dnia z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r., Nr 21, poz. 94 ze zm.) molestowaniem seksualnym będącym przejawem dyskryminacji ze względu na płeć, jest każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 11 lipca 2013

Przedawnione roszczenie - czy można jeszcze coś z tym zrobić?

Przedawnienie roszczenia – zmora wierzycieli, wybawienie dla dłużników. Odpowiednie regulacje kodeksu cywilnego pozwalają dłużnikowi, w pewnych sytuacjach, uchylić się od obowiązku spełnienia świadczenia. Dlatego dzisiaj postaramy się przybliżyć, czym jest owo przedawnienie, czy zawsze uchyla ono obowiązek spełnienia świadczenia przez dłużnika…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 grudnia 2014

O przedawnieniu roszczenia o zaniechanie w przypadku naruszenia ciągłego

Jak liczyć bieg przedawnienia, jeśli naruszenie ma charakter ciągły lub powtarzalny i trwa nieustannie przez kilka lat? Czy bieg przedawnienia rozpoczyna się w dniu pierwszego naruszenia, czy też ma swój początek w każdym kolejnym dniu naruszenia?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 września 2012

Jesteś często na L4? Przeczytaj to!

Podstawowym celem zwolnienia lekarskiego jest umożliwienie pracownikowi zregenerowania sił i powrotu do zdrowia. Niestety czasami zdarza się, że popularne L4 wykorzystywane jest dla zupełnie innych celów – np. aby pozałatwiać różne osobiste sprawy, na które do tej pory nie miało się czasu. W praktyce nadużywanie zwolnień lekarskich może doprowadzić…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 stycznia 2013

Częste choroby mogą być powodem zwolnienia

Zwolnienie od pracy w razie choroby jest podstawowym prawem każdego pracownika. Z drugiej jednak strony zbyt częste korzystanie z L4 może stanowić przyczynę wypowiedzenia stosunku pracy. Sprawdźmy zatem kiedy zbyt częste chorowanie może być podstawą zwolnienia.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 12 stycznia 2015

Nadużycie praw procesowych w postępowaniu cywilnym

Celem pracy jest wyjaśnienie, czy i w jakich sytuacjach dochodzi do nadużycia praw procesowych, z czego ta konstrukcja wynika i jaki ma mechanizm, jakie wywołuje skutki prawne oraz czy można mówić o nadużyciu prawa do sądu, ujmowanego jako

Słowa kluczowe: „Rodziny na swoim”, a, A+++, autor
Data utworzenia: 5 listopada 2012
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.