Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównanadużycie prawa
 
Wyszukiwana fraza:

nadużycie prawa

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 52 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Roszczenia ubezpieczeniowe

Przedawnienie roszczeń jest instytucją prawną szczególnie ważną dla wszystkich dłużników – dzięki niej dosyć łatwo można uniknąć odpowiedzialności za zaciągnięte zobowiązanie. Oczywiście, aby przedawnienie w ogóle się pojawiło musi upłynąć określona ilość czasu od zaciągnięcia długu – i to jest niestety ta zła wiadomość…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 września 2014

Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia

Umowa ubezpieczenia występuje z reguły w jednej formie – ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia majątkowego. Niezależnie od tego przepisy Kodeksu cywilnego wyraźnie wskazują kiedy ubezpieczony nie może skutecznie dochodzić praw wynikających z zawartej umowy – chodzi tu oczywiście o instytucję przedawnienia roszczeń.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 października 2013

Molestowanie seksualne w miejscu pracy

Molestowanie seksualne będące przejawem dyskryminacji ze względu na płeć, to każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika, w szczególności stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 listopada 2011

Porada prawna: Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny

Firma (…) sp. z o. o. przeprowadzała rekrutację na stanowisko przedstawiciela handlowego. W wyniku postępowania rekrutacyjnego zdecydowano się na zatrudnienie mnie na stanowisku przedstawiciela handlowego, początkowo na okres próbny (umowa na 3 miesiące), a w przypadku pozytywnej oceny mojej pracy w tym okresie, miała zostać zawarta ze mną umowa…

Data utworzenia: 3 lipca 2017

Postępowanie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu jest europejskim organem sądownictwa międzynarodowego, który stoi na straży przestrzegania praw człowieka zapisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i protokołach dodatkowych do niej. Jest on organem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 kwietnia 2013

Wierzyciel może zapłacić odszkodowanie dłużnikowi

Sąd Rejonowy w Toruniu uwzględniając częściowo powództwo, zasądził od pozwanego na rzecz powoda kwotę 28.768,93 zł z ustawowymi odsetkami, stanowiącą koszty postępowania egzekucyjnego, które powód poniósł w toku egzekucji wszczętej i popieranej przez pozwanego, a której podstawę stanowił natychmiast wykonalny nakaz zapłaty wydany na podstawie…

Data utworzenia: 4 stycznia 2010

Kiedy sędzia może przejść w stan spoczynku?

Stan spoczynku sędziego jest odpowiednikiem emerytury pracowniczej. Sędziowie jako specyficzna grupa zawodowa podlega w tym zakresie zupełnie innym przepisom, niż „standardowy” pracownik. Tym samym warunki decydujące o możliwości zakończenia kariery orzeczniczej odnajdziemy nie w Kodeksie pracy, lecz w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju…

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 4 lutego 2014

Odwołanie członków zarządu spółki z o.o.

Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi sprawy tej spółki i reprezentuje ją na zewnątrz. Zarząd składa się z jednego albo większej liczby członków. Do zarządu mogą być powołane osoby spośród wspólników lub spoza ich grona. Członek zarządu jest powoływany i odwoływany uchwałą wspólników, chyba że umowa spółki…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 marca 2013

Czy prokurent ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki?

Prokura jest szczególnego rodzaju pełnomocnictwem udzielanym osobie fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych. Może jej udzielić wyłącznie przedsiębiorca podlegający obowiązkowemu wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Podstawowym celem prokury jest oczywiście zastępstwo przy dokonywaniu czynności związanych z prowadzeniem…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 maja 2013

Czy prokurent odpowiada za zobowiązania spółki?

Prokura jest, uregulowaną na gruncie Kodeksu cywilnego, instytucją będącą pewną formą pełnomocnictwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prokura jest udzielana osobie fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych, przez przedsiębiorcę obowiązkowo wpisanego do właściwego rejestru.

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 1 października 2013
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.