Mały przedsiębiorca -
Za małego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych:
- zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz
- osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro.
Art. 105 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
- mieszkaniowy zasób gminy
- depozyt sądowy
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
Wyszukiwana fraza:
mały przedsiębiorca

Mały przedsiębiorca
Za małego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych: zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 7 czerwca 2011
Średni przedsiębiorca
Za średniego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych: zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 7 czerwca 2011
Mikroprzedsiębiorca
Za mikroprzedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych: zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 7 czerwca 2011
Niestabilne i zbyt restrykcyjne prawo wciąż dokucza przedsiębiorcy
Polscy przedsiębiorcy nie mają łatwo, szczególnie ci z najmniejszych firm. – Ci ludzie często pracują po 14-16 godzin, nie mają urlopów i czasu na podnoszenie swoich kwalifikacji – wymienia prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik. Wspólną bolączką firm jest również niestabilne, niespójne i bardzo restrykcyjne prawo…
Typ: Aktualność
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 2 października 2012
Kolejny pakiet deregulacyjny ograniczy zatory płatnicze
W założeniach do projektu kolejnej ustawy deregulacyjnej, które przygotowało Ministerstwo Gospodarki, najważniejsze są propozycje poprawiające płynność finansową przedsiębiorców i wspierające inwestycje – uważa PKPP Lewiatan.
Słowa kluczowe:
mały podatnik, ograniczenie zatorów płatniczych, płynność finansowa przedsiębiorców, poprawa płynności finansowej przedsiębiorców
Typ: Aktualność
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 30 lipca 2012
'Mały' ZUS
„Mały” ZUS, czy inaczej preferencyjny ZUS, to niższa stawka składek na ubezpieczenie społeczne, którą zgodnie z Ustawą z dnia 13 października 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009r., Nr 205, poz. 1585 ze zm.) mogą opłacać osoby
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 marca 2013
Mały podatnik, duże możliwości
Przedsiębiorcom zaliczającym się do grona tzw. małych podatników przysługuje kilka przywilejów - zarówno na gruncie ustawy o VAT jak też ustawy o podatku dochodowym. Dotyczą one m.in. możliwości rozliczania VAT-u dopiero po otrzymaniu zapłaty od kontrahenta, sposobu wpłaty zaliczek na podatek dochodowy, czy możliwości skorzystania z jednorazowej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 stycznia 2013
Różne rodzaje przedsiębiorców
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej to podstawowy akt prawny regulujący podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zadania organów w tym zakresie. Powyższa ustawa zawiera także szereg definicji prawnych, wśród których można wymienić chociażby mikroprzedsiębiorcę.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 26 listopada 2013
Mikro, mały i średni przedsiębiorca - czym się różnią?
W prawie polskim nie ma jednolitej definicji pojęcia „przedsiębiorca”. Określenie podmiotu, który jest przedsiębiorcą zależy od ustawy, na której potrzeby używane jest to pojęcie. Np. w myśl kodeksu cywilnego ,,przedsiębiorcą jest osoba fizyczna
Słowa kluczowe:
mały przedsiębiorca, mikroprzedsiębiorca, przedsiębiorca, swoboda działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 2 października 2012
Uwaga! Część przedsiębiorców straci od jutra preferencje podatkowe
Przedsiębiorcy którzy w tym roku korzystali z preferencji podatkowych przysługujących tzw. małym podatnikom lub rozliczali się z fiskusem korzystając z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, mogą te możliwości stracić. W 2013 roku będą bowiem obowiązywać nowe, niższe limity dochodowe. W niektórych przypadkach różnice sięgają aż kilkuset…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 31 grudnia 2012
« Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna » |