Mały podatnik -
Mały podatnik - oznacza to podatnika, u którego wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro; przeliczenia kwot wyrażonych w euro dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1 000 zł;
art. 5a pkt. 20 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
- skrócony odpis aktu urodzenia dziecka
- Oświadczenie o zrzeczenie sie spadku
- pozyskanie zewnętrznego źródła kapitału
- rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia
- urząd administracji rządowej
- wniosek o nadanie numeru NIP EU
- wniosek+o+zwolnienie+rachunku+bankowego
- WNIOSEK+O+DOŁĄCZENIE+DOKUMENTÓW+DO+SPRAWY
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
- nakłady+na+cudzą+rzecz
- druk+na+współwłasność+samochodu
- ujawnienie majątku dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym
- dodatek stażowy
- podpis na wekslu
Wyszukiwana fraza:
mały podatnik

Mały podatnik
Mały podatnik - oznacza to podatnika, u którego wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro
Typ: Definicja
Data utworzenia: 15 marca 2011
Kolejny pakiet deregulacyjny ograniczy zatory płatnicze
W założeniach do projektu kolejnej ustawy deregulacyjnej, które przygotowało Ministerstwo Gospodarki, najważniejsze są propozycje poprawiające płynność finansową przedsiębiorców i wspierające inwestycje – uważa PKPP Lewiatan.
Słowa kluczowe:
mały podatnik, ograniczenie zatorów płatniczych, płynność finansowa przedsiębiorców, poprawa płynności finansowej przedsiębiorców
Typ: Aktualność
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 30 lipca 2012
Mały podatnik, duże możliwości
Przedsiębiorcom zaliczającym się do grona tzw. małych podatników przysługuje kilka przywilejów - zarówno na gruncie ustawy o VAT jak też ustawy o podatku dochodowym. Dotyczą one m.in. możliwości rozliczania VAT-u dopiero po otrzymaniu zapłaty od kontrahenta, sposobu wpłaty zaliczek na podatek dochodowy, czy możliwości skorzystania z jednorazowej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 stycznia 2013
Mały podatnik czyli kto?
Właściciele mikro i małych przedsiębiorstw, którzy nie osiągają określonego pułapu rocznych dochodów, mogą ograniczyć koszty związane z ewidencją księgową decydując się na status Małego Podatnika. O tym, z jakich przywilejów może korzystać taki podmiot porozmawiamy z Anną Hugiel-Lazarowicz, ekspertem prawa podatkowego z wfirma.pl.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 31 lipca 2012
W 2014 roku więcej firm skorzysta z preferencji podatkowych
Przedsiębiorcy którzy w tym roku nie mogli skorzystać z niektórych preferencji podatkowych ze względu na wyższe przychody, w 2014 r. mają na to szanse. W 2014 r. będą bowiem obowiązywać nowe, wyższe limity dochodowe, warunkujące np. status małego podatnika, czy możliwość rozliczenia się ryczałtem.
Słowa kluczowe:
koszty podatkowe, księgi handlowe, możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji, możliwość kwartalnego rozliczania VAT-u
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 3 stycznia 2014
Wziąłeś dotacje, a dziś inwestujesz? Masz mniejsze możliwości jednorazowego obniżenia podatku
Przedsiębiorca, który chce jednorazowo zaliczyć do kosztów poniesione wydatki inwestycyjne, może skorzystać z amortyzacji jednorazowej i znacząco obniżyć podatek. Niestety taka amortyzacja jest zarezerwowana tylko dla tzw. małych podatników oraz rozpoczynających działalność gospodarczą i tylko dla niektórych środków trwałych. Kolejne rozczarowanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
31 grudnia – przełomowa data dla podatników
Zastopować sprzedaż w firmie i przesunąć ją na następny rok czy za wszelką cenę podbijać tegoroczny wynik? Kupić sprzęt do biura jeszcze w tym tygodniu, czy zrobić to po Nowym Roku? 31 grudnia to przełomowa data z punktu widzenia obciążeń podatkowych. Przesunięcie działań o jeden dzień może spowodować, że podatek będzie większy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 29 grudnia 2011
Mały 1% - duża pomoc
Nowy rok, a wraz z nim kolejna coroczna czynność, nie za bardzo lubiana przez osoby pracujące, czyli rozliczenie podatku. Jednak wypełnienie tego obowiązku ma też miłe strony. Rozliczenie rocznego zeznania podatkowego daje nam możliwość zostania darczyńcą. W jaki sposób? Poprzez przekazanie 1% na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Słowa kluczowe:
1% należnego podatku przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego, fiskus, KRS, organizacje pożytku publicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 2 stycznia 2014
Kwartalne rozliczenie VAT nie tylko dla „małych podatników”
Kwartalnie rozliczać się mogą nie tylko mali podatnicy, choć tylko dla nich wiąże się to z kwartalnymi płatnościami. By skorzystać ze składania deklaracji raz na kwartał należy poinformować naczelnika urzędu skarbowego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 30 marca 2012
Zaliczki uproszczone w PIT- z góry wiesz ile wyniosą
Możliwością korzystania z kwartalnego sposobu wpłacania zaliczek na podatek dochodowy dysponują tzw. mali podatnicy oraz podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Natomiast zaliczki uproszczone są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wybrali zasady ogólne albo podatek liniowy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 grudnia 2012
« Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna » |