Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaKsięgarnia Prawniczo-Ekonomicznapismo+do+komornika
Powołanie komornika -

 Komornika powołuje Minister Sprawiedliwości na wniosek zainteresowanego.

1a. 
1b. 
2. Minister Sprawiedliwości informuje, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, o wolnym stanowisku komornika oraz wskazuje rewir, w którym ma nastąpić powołanie, i prezesa sądu apelacyjnego, do którego w terminie jednego miesiąca od daty wskazanej w obwieszczeniu, należy składać wnioski o powołanie. W przypadku zwolnienia stanowiska komornika wskutek śmierci albo odwołania komornika, w obwieszczeniu należy tę okoliczność wskazać, wymienić imię, nazwisko, siedzibę i adres kancelarii zmarłego albo odwołanego komornika oraz zaznaczyć że osoba, która zostanie powołana na stanowisko komornika przejmie prowadzenie spraw dotychczas prowadzonych i niezakończonych przez tego komornika.
3. Niezwłocznie po upływie terminu, o którym mowa w ust. 2, prezes sądu apelacyjnego przesyła Ministrowi Sprawiedliwości wnioski o powołanie na stanowisko komornika wraz ze złożonymi załącznikami.
4. Minister Sprawiedliwości przesyła odpisy wniosków o powołanie na stanowisko komornika wraz z załącznikami radzie właściwej izby komorniczej w celu wyrażenia opinii w terminie 21 dni. Brak opinii nie stanowi przeszkody do nadania wnioskowi dalszego biegu.
5. Przed rozpatrzeniem wniosku o powołanie na stanowisko komornika Minister Sprawiedliwości może zwrócić się do Krajowej Rady Komorniczej o wyrażenie opinii w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż czternaście dni. Brak opinii Rady nie wstrzymuje rozpoznania wniosku.
5a. 
6. W tym samym czasie zainteresowany może ubiegać się o powołanie tylko na jedno stanowisko komornika.
7. Minister Sprawiedliwości pozostawia bez rozpoznania wnioski złożone po terminie, o którym mowa w ust. 2, oraz wszystkie wnioski zainteresowanego w przypadku złożenia wniosków o powołanie na więcej niż jedno stanowisko komornika.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.11
 
 
Wyszukiwana fraza:

pismo+do+komornika

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 9902 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.
Dzieje apostolskie Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Dzieje apostolskie Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Książka z serii opracowań Pisma świętego zawierających tłumaczenie, komentarz - eksponowany równolegle z tekstem biblijnym - oraz omówienia poszczególnych części. Zamierzeniem autorów jest, aby profil komentarzy Biblii Lubelskiej był popularnonaukowy.

23,63 zł
Słowa kluczowe: a, A+++, autor, Cyfra+
Kategoria: Religia
Pismo chińskie dla każdego  Seria łatwo i przyjemnie

Pismo chińskie dla każdego Seria łatwo i przyjemnie

Niniejsza książka powstała z myślą o osobach, które chcą rozpocząć przygodę ze sztuką pisania znaków chińskich. Ujęto w niej osiemset najbardziej podstawowych znaków współczesnego języka chińskiego. „Pismo chińskie dla każdego” stanowi

26,10 zł
Słowa kluczowe: „Rodziny na swoim”, a, A+++, Cyfra+
STUDIA HISTORICA SLAVO GERMANICA TOM XXVIII

STUDIA HISTORICA SLAVO GERMANICA TOM XXVIII

Oddawany do rak czytelników tom różni się zasadniczo od poprzednich. Dotychczasowe miały bowiem charakter heterogeniczny, ten natomiast ma charakter bardziej monograficzny. Układ treści nie ulega zmianie. Pismo - jak dotąd - jest podzielone na

36,01 zł
BIBLIA W NAUCZANIU KOŚCIOŁA

BIBLIA W NAUCZANIU KOŚCIOŁA

Wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. 2 Tm 3, 16-17 Ojcowie Kościoła

26,10 zł
Słowa kluczowe: „Rodziny na swoim”, a, A+++, autor
Studia Białorutenistyczne T.5/2011

Studia Białorutenistyczne T.5/2011

. Mamy nadzieję, że nasz pismo - polsko i białoruskie zarazem - będzie obecne po obu stronach granicy.

43,47 zł
Słowa kluczowe: „Rodziny na swoim”, a, A+++, Cyfra+
Kategoria: Różne
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 991 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.