Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównakoszt postępowania
 
Wyszukiwana fraza:

koszt postępowania

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 206 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Gdy członek wspólnoty mieszkaniowej nie płaci czynszu

Niefrasobliwy dłużnik może być poważnym kłopotem, szczególnie gdy jest on członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Wieloletnie zwlekanie z zapłatą czynszu nawet przez jedną osobę w praktyce oznacza, że pozostali członkowie wspólnoty muszą płacić po prostu więcej. Czy na takiego dłużnika jest jakiś sposób? Okazuje się, że tak – nawet, gdy…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 czerwca 2014

O czym warto pamiętać, kupując (prezent) w internecie?

Przed świętami, lecz i nie tylko, często wędrujemy w poszukiwaniu prezentu nie tylko alejkami centrów handlowych, lecz także tymi internetowymi. Jak znaleźć dobrą drogę do sprzedawcy, tak by nie musieć z niej zawracać, szczególnie gdy ten ostatni znajduje się za granicą. Okazuje się, że tak przed każdą podróżą, jak i do wyprawy po zakupy…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 grudnia 2012

Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o charakterystyce energetycznej budynków

16 kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, przedłożone przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Data utworzenia: 17 kwietnia 2013

Pułapki regulaminów sklepów internetowych

O tym, że sklep internetowy powinien mieć regulamin wie już prawie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w Internecie. Część z nich przekonała się również, że regulamin pisany „na szybko” i bez konsultacji z prawnikiem może być przyczyną kosztownych problemów. Wynika to z faktu, że regulamin sklepu internetowego w świetle art…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2013

Jak założyć fundację?

Fundacja jest jedną z form organizacji pozarządowych działających w ściśle określonym celu. Ta szczególnego rodzaju osoba prawna nie ma członków, tym samym jest dużo bardziej niezależna niż partie polityczne, stowarzyszenia czy związki zawodowe. Decydującym podmiotem w fundacji jest oczywiście jej twórca.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 lipca 2013

Sądowe odzyskiwanie należności

Odzyskiwanie należności w polskich realiach nie jest łatwym zadaniem. Wierzyciel, który nie może w żaden sposób odebrać pieniędzy od dłużnika ma tak naprawdę kilka sposobów na rozwiązanie swojego problemu, począwszy od samodzielnego działania, a skończywszy na skierowaniu sprawy na drogę sądową.

Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 8 lipca 2013

Rozwiązanie przysposobienia

Kodeks rodzinny i opiekuńczy rozróżnia 3 formy przysposobienia – pełne, niepełne oraz całkowite. Zasadniczo adopcja powinna być stanem trwałym, ustawodawca przewidział jednak sytuacje, w których ustanie przysposobienia wydaje się być konieczne. Pamiętajmy jednak, że tylko dwa z w/w rodzajów adopcji mogą zostać rozwiązane, w tym celu należy…

Data utworzenia: 18 września 2013

TK uznał, że za kradzież energii elektrycznej można jednocześnie odpowiadać cywilnie i karnie

W dniu 21 października 2014 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jednoczesne stosowanie wobec tej samej osoby fizycznej, za ten sam czyn polegający na nielegalnym poborze energii elektrycznej odpowiedzialności karnej za przestępstwo kradzieży energii z art. 278 § 5 ustawy – Kodeks karny oraz opłaty przewidzianej w art. 57 ust. 1 pkt 1 ustawy – Prawo…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 października 2014

Czy w księdze grobu można zapisać, kto nie będzie mógł być pochowany w grobowcu rodzinnym?

Wpisy dokonywane w księdze grobów mają charakter porządkowy, ułatwiający ustalenie miejsca pochowania określonych osób i umożliwiający zachowanie prawa do grobu, księga grobów nie służy zaś dokonywaniu wpisów określających kolejność w jakiej wskazane osoby mogą być w przyszłości w grobie pochowane czy też jakie osoby pochowane być w…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 listopada 2014

Porada Prawna: wysokość kosztów sądowych w sprawie o zachowek

Mam pytanie o wysokość kosztów jakie będę musiał ponieść w sprawie sądowej, w przypadku powództwa o zachowek? Kto pokrywa te koszty sądowe I kiedy?. Wartość roszczenia o zachowek to ok. 50 tys. zł.

Data utworzenia: 2 grudnia 2014
« Poprzednia 1 … 16  |  17  |  18  |  19  |  20  |  21 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.