- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- Wzór oświadczenia woli
- wsparcie
- prawo do kontaktu
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- dokonanie czynności prawnej
- poC59Brednictwo+w+obrocie+nieruchomoC59Bciami
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- emerytura
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- przyznanie emerytury
- zachowanie na drodze
- wniosek o emeryturę
- wskazać
- podstawowe informacje o sejmie
- dzierżawca
- umowa przedwstępna
- oświadczenie o wspólności majątkowej małżonków
- Oświadczenie zrzeczenia się zachowku
- liczba+punktów+karnych
- CBD-dz
- wybór+działki
- bik
- wniosek+o+wykreślenie+wpisu+z+CEIDG
- uchwała w zakresie rozwiązania spółki
- unbundling
- w+celu
- organ egzekucyjny
Wyszukiwana fraza:
koszt postępowania

Cała Polska czyta umowy kredytowe
W USA zarządzania własnymi finansami uczy Justin Bieber - idol nastolatków, w Polsce – sprzymierzone siły siedmiu instytucji publicznych. "Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz" - to główne hasło kampanii społecznej, która wystartowała kilka dni temu. Kampania martwi parabanki, cieszy zaś solidne firmy pożyczkowe.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kredyty
Data utworzenia: 3 stycznia 2013
Intercyza - przed czy po ślubie?
Zawarcie małżeństwa powoduje powstanie ustawowej wspólności majątkowej. Od tej pory przedmioty majątkowe nabywane przez każdego z małżonków zostają objęte współwłasnością. Ustawodawca przewiduje jednak, że małżeński ustrój majątkowy może przybrać zupełnie inną postać – rozdzielności majątkowej.
Słowa kluczowe:
intercyza, rozdzielność majątkowa, rozdzielność majątkowa małżeńska, umowa rozdzielności majątkowej
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 29 października 2013
Gwarantowana nagroda?
Jak wynika z badań przeprowadzonych dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej pt. „Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2009 roku” statystyczny Polak wysyła tygodniowo 30 smsów i prowadzi 38 rozmów. Rekordziści piszą ponad 50 wiadomości. Wiele z nich może być bardzo kosztownych, zwłaszcza, gdy są wstępem do udziału w konkursie. Obecnie, Prezes Urzędu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 listopada 2010
Kto zapłaci mandat pracownika?
Pracownik podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych otrzymał mandat za wykroczenie drogowe. Czy w takiej sytuacji to na pracodawcy spoczywa obowiązek zapłacenia go? Okazuje się, że tylko w niektórych przypadkach.
Słowa kluczowe:
mandat pracownika, mandat wraz ze zdjęciem z fotoradaru, naruszenie przepisów w transporcie drogowym, postępowanie w sprawach o wykroczenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 października 2012
Przydatne usługi, z których rzadko korzystamy
Wśród wielu usług bankowych są takie z których korzystają niemal wszyscy – np. lokaty, przelewy. Są jednak również inne, które choć przydatne i tanie, nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Expander podpowiada, że czasami zamiast szukać bankomatu warto skorzystać z usługi CashBack, czyli wypłaty pieniędzy w sklepie. Warto także ustanowić…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 4 marca 2014
Jak znaleźć spadek?
Sytuacje, w których spadkobiercy kompletnie nie wiedzą co odziedziczyli po zmarłym krewnym należą do rzadkości. Z reguły jest bowiem tak, że rodzina spadkodawcy wie jaki posiadał on majątek, a przynajmniej wie co stanowiło jego większą część. Niemniej jednak poszukiwanie majątku zmarłego może okazać się konieczną czynnością, choćby dlatego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 czerwca 2014
Prawo do obrony bez względu na stan majątkowy?
Prawo do obrony jest jednym z podstawowych praw obywatela. W niektórych sytuacjach może on skorzystać z darmowej pomocy prawnej, zarówno jeśli chodzi o postępowanie cywilne, jak i karne. Oczywiście należy w tym celu spełnić właściwe przesłanki wskazane w konkretnej ustawie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 28 grudnia 2012
Rynek usług wodociągowo-kanalizacyjnych
23 decyzje dotyczące naruszenia przepisów przez przedsiębiorców działających na rynkach wodociągowo-kanalizacyjnych wydała od początku roku Prezes UOKiK. Jedne z najnowszych rozstrzygnięć dotyczą gmin i przedsiębiorstw komunalnych z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego.
Słowa kluczowe:
naruszenie zbiorowych interesów konsumentów, ochrona konkurencji i zbiorowych interesów konsumentów, ochrona konsumentów, prawa konsumentów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 4 czerwca 2013
Jak i gdzie założyć konto internetowe w banku?
Z uwagi na ilość banków, klient ma dzisiaj bogate możliwości wyboru oferty dopasowanej do swoich potrzeb. Jedną z popularnych opcji jest konto internetowe. Jak je założyć i wybrać odpowiedni bank?
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 15 lipca 2013
Atrakcyjna cena za minutę połączenia
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała hasło reklamowe operatora sieci Plus, które brzmiało: 29 groszy za minutę do wszystkich. Za wprowadzanie konsumentów w błąd na przedsiębiorcę została nałożona kara blisko 1,86 mln zł. To nie jedyne rozstrzygnięcie stwierdzające stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych wydane przez…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 grudnia 2011
« Poprzednia | 1 … 10 | 11 | 12 | 13 | 14 … 21 | Następna » |