Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównadostęp
Otwarty dostęp -

 uprawnienie do wykonywania kolejowych przewozów pasażerskich na podstawie decyzji o przyznaniu otwartego dostępu

Ustawa z dnia 28 marca 2003 r.o transporcie kolejowym art.4 pkt.50

 
 
Wyszukiwana fraza:

dostęp

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 938 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czym jest Zintegrowany Informator Pacjenta?

Postęp technologiczny w polskiej służbie zdrowia jest coraz bardziej widoczny. Niestety problem wdrażania nowych form komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami a Narodowym Funduszem Zdrowia jest wciąż dosyć spory. Chodzi oczywiście o ZIP – Zintegrowany Informator Pacjenta. Podobnie jak elektroniczna rejestracja do lekarza, tak ZIP nie uchronił się…

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 13 lutego 2014

Wynajmij biurko

Umowa najmu jest jedną z umów regulowanych przepisami Kodeksu cywilnego. Tak naprawdę przedmiotem takiego zobowiązania może być wiele różnych rzeczy, zarówno tych ruchomych jak i nieruchomości. Ciekawym przypadkiem jest wynajmowanie biurek w firmach czy kancelariach prawnych – jak się okazuje nie jest to wcale żart, a takie przypadki nie są oderwane…

Słowa kluczowe: najem, najem biurka, najemca, umowa najmu
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 maja 2014

Nagrywane rozprawy

E-protokoły nie są już nowością w polskiej procedurze sądowej. Od kilku lat nagrywanie rozpraw stało się standardem, choć oczywiście nie dotyczy wszystkich spraw. W związku z tym ustawodawca nadal pozwala na sporządzanie protokołów tradycyjnej, pisemnej formie. Odejdźmy jednak od tego tematu i skupmy się bardziej na tym, jak uzyskać dane z nowej…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 czerwca 2014

Zmiana regulaminu urzędowania sądów powszechnych

1 października 2012 r. weszły w życie zmiany w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 lutego 2007 r. – Regulamin urzędowania sądów powszechnych, zobaczmy zatem czego dokładnie dotyczą najważniejsze zmiany. Nowelizacja przepisów ma związek z tzw. cyfryzacją polskich sądów oraz nagrywaniem rozpraw sądowych, czyli zastąpieniem dotychczasowej…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 października 2012

Udostępnianie dokumentacji medycznej przez placówkę medyczną

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie pewnej kwestii. Otóż na początku stycznia mój małżonek brał udział w wypadku samochodowym, doznając niezwykle bolesnego skręcenia kręgosłupa. Na miejsce przyjechała Policja, kierowcę ukarano mandatem, a męża pouczono o prawie dochodzenia odszkodowania z OC pojazdu sprawcy. Jak wiadomo, w toku likwidacji szkody…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 listopada 2014

Bezpieczeństwo informacji zawartych w dokumentacji medycznej

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw. Założenia przewidują, że zmiany w ustawie odnosić się będą do między innymi praw pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej oraz zasad ochrony zawartych w niej danych osobowych i informacji…

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 29 stycznia 2015

Służba zdrowia w chmurze

Komputerowa kartoteka pacjenta, internetowa rejestracja chorych, zabiegi i operacje wykonywane zdalnie – tak naukowcy, informatycy i lekarze wyobrażają sobie polską służbę zdrowia.

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 20 lutego 2012

Co się stało z moją prywatnością? Śledzenie użytkowników na stronach internetowych.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że odpowiada za to, co publikuje o sobie w internecie. Istnieją jednak metody, przy użyciu których informacje o nas mogą trafić do innych osób bez naszej wiedzy. Vicente Diaz, ekspert z Kaspersky Lab, porusza temat śledzenia użytkowników przez Facebooka i inne globalne korporacje.

Data utworzenia: 15 marca 2012

Jakie informacje zawiera BIK?

Przed przyznaniem kredytu banki zazwyczaj dokładnie „prześwietlają” potencjalnych klientów, aby sprawdzić, czy są godni zaufania. Pomaga im w tym czujne oko owianego złą sławą Biura Informacji Kredytowej, czyli BIK-u. Jakie informacje o kredytobiorcach posiada i czy rzeczywiście jest się czego bać?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 maja 2012

Dowód osobisty w telefonie komórkowym? Do obiegu trafi mDowód Osobisty

Już niebawem dla załatwienia sprawy w urzędzie nie będzie potrzebne posiadanie przy sobie blankietu dowodu osobistego. Wystarczy mieć telefon komórkowy (niekoniecznie smartfon), a w nim specjalna usługę mDokumenty.

Data utworzenia: 20 lutego 2018
« Poprzednia 1 … 33  |  34  |  35  |  36  |  37 … 94 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.