- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- karne prawo
- alimenty
- spadek
- instytucje finansowe
- kredyt
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- nieruchomość
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- podatek dochodowy
Wyszukiwana fraza:
dieta

Ryczałt na jazdy lokalne udzielany pracownikowi przez pracodawcę
Pytanie o zgodność umowy cywilnoprawnej, pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, z obowiązującym prawodawstwem dot. używania samochodu prywatnego do celów służbowych. Pracodawca proponuje ryczałt zwany dodatkiem i zakłada w umowie że ryczałt pokrywa koszty jazd lokalnych i podróży służbowych. Dodatkowo zakłada ze ten dodatek zwiększa wynagrodzenie…
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 lipca 2010
Pracodawca może wprowadzić ograniczenia związane z wypłacaniem diety zagranicznej
Konstytucją o równym traktowaniu obywateli. Mam znajomych zatrudnionych w innych firmach i tam obowiązuje normalna dieta bez potwierdzania tego paragonami, a gdy wydatki są większe wówczas należy to udokumentować.
Zgodnie z treścią art. 77 5 § 1 k.p
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 lipca 2011
Czy diety i zwrot kosztów dojazdu do pracy jest wyłączony spod egzekucji
na obszarze kraju oraz poza granicami kraju w wysokości niższej niż dieta z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju określona dla pracownika zatrudnionego w administracji. Jeżeli kwestie dot. podróży służbowych nie zostały uregulowane pomiędzy
Słowa kluczowe:
zajęcie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 listopada 2007
Dieta zagraniczna może być znacznie niższa
tytułu podróży służbowej poza granicami kraju przysługuje dieta w określonej w przepisach prawa wysokości, o tyle pracownicy zatrudnieniu u innych pracodawców mogą otrzymywać dietę w innej wysokości. Wszystko zależy od wewnętrznych uregulowań
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 lipca 2011
Jak wytrwać z noworocznymi postanowieniami
Nowy Rok za pasem, czas zweryfikować noworoczne postanowienia. Niemal każdy przygotował listę wymarzonych osiągnięć. Najczęściej chcieliśmy zmienić styl życia, zadbać o zdrowie, zrzucić zbędne kilogramy i uprawiać sporty. Większość już się poddała, więc sprawdź co zrobić, by nie być jednym z nich.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 16 stycznia 2014
Pracownik może otrzymać zwrot kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych
Zgodnie z treścią art. 34a ustawy z 06.09.2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371 ze zm.), na podstawie umów cywilnoprawnych mogą być używane do celów służbowych, samochody osobowe, motocykle i motorowery nie będące własnością pracodawcy. Zwrot kosztów używania przez pracownika w celach służbowych tych pojazdów następuje na…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 listopada 2012
Podróż służbowa własnym samochodem
Wbrew pozorom w podróż służbową można wybrać się prywatnym samochodem. Pracownik ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z takim wyjazdem – zarówno o dietę, jak i tak zwaną kilometrówkę. W jakich sytuacjach pracodawca ma obowiązek zrefundowania poniesionych wydatków oraz na jakie kwoty może liczyć podwładny, wyjaśnia ekspert…
Słowa kluczowe:
dieta, pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową, prawo do diety za podróż służbową, rozliczania podróży służbowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 sierpnia 2013
Czy kierowcy mogą zaliczyć do kosztów podatkowych diety z tytułu podróży służbowych?
Wątpliwości w praktyce budzi kwestia możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet za podróże służbowe kierowców.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 1 grudnia 2011
Ryczałt za dojazdy
W dzisiejszych czasach normą jest odbywanie podróży służbowych przez pracowników. Podróż służbowa to nic innego, jak wykonywanie zadania określonego przez pracodawcę poza miejscowością, w której znajduje się stałe miejsce pracy pracownika, w terminie i miejscu określonym przez pracodawcę. Oczywiście z takimi wyjazdami wiążą się określone…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 sierpnia 2012
Dieta w związku z podróżą służbową może być opodatkowana
Diety wypłacane w związku z podróżami służbowymi stanowią dla pracownika przychód, którego źródłem jest stosunek pracy. Kwoty te z zasady podlegają zwolnieniu z opodatkowania PIT, ale tylko do pewnej wysokości i przy spełnieniu określonych warunków.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 28 lipca 2012
« Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 … 7 | Następna » |