- organ jednostki samorządu terytorialnego
- umowa+o+najem
- prawo+w
- Wzór+oświadczenia+woli
- jednostki samorządu terytorialnego
- wysokość najniższego wynagrodzenia
- rzeczoznawca
- wstrzymanie czynności
- weksel in blanco
- rejestr
- umocowanie
- weksel niezupełny
- warunek+otrzymania+dodatku
- zabezpieczenia roszczeń
- produkt niebezpieczny
Wyszukiwana fraza:
Kodeks postępowania cywilnego

Zawieszenie postępowania cywilnego
Sąd zawiesza postępowanie z urzędu: 1) w razie śmierci strony lub jej przedstawiciela ustawowego, utraty przez nich zdolności procesowej, utraty przez stronę zdolności sądowej lub utraty przez przedstawiciela ustawowego charakteru takiego przedstawiciela; 2) jeżeli w składzie organów jednostki organizacyjnej będącej stroną zachodzą braki…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Nieważność postępowania cywilnego
Nieważność postępowania zachodzi: 1) jeżeli droga sądowa była niedopuszczalna, 2) jeżeli strona nie miała zdolności sądowej lub procesowej, organu powołanego do jej reprezentowania lub przedstawiciela ustawowego, albo gdy pełnomocnik strony
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Uczestnik postępowania nieprocesowego
Zainteresowanym w sprawie jest każdy, czyich praw dotyczy wynik postępowania, może on wziąć udział w każdym stanie sprawy aż do zakończenia postępowania w drugiej instancji. Jeżeli weźmie udział, staje się uczestnikiem. Na odmowę dopuszczenia do
Słowa kluczowe:
Kodeks postępowania cywilnego, postepowanie cywilne, postępowanie nieprocesowe, sprawa cywilna
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Sprawa cywilna
Kodeks postępowania cywilnego normuje postępowanie sądowe w sprawach ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz w innych sprawach, do których
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Termin do wniesienia apelacji w sprawie cywilnej
Apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli strona nie zażądała uzasadnienia wyroku w terminie tygodniowym od ogłoszenia sentencji, termin do wniesienia apelacji biegnie od dnia, w którym upłynął termin do żądania uzasadnienia. art. 369…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Podstawy skargi kasacyjnej w sprawie cywilnej
Skargę kasacyjną strona może oprzeć na następujących podstawach: 1) naruszeniu prawa materialnego przez błędną jego wykładnię lub niewłaściwe zastosowanie, 2) naruszeniu przepisów postępowania, jeżeli uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym
Wydając nakaz zapłaty sąd orzeka, że pozwany ma w ciągu dwóch tygodni od dnia doręczenia nakazu zaspokoić roszczenie w całości wraz z kosztami albo wnieść w tym terminie zarzuty. art. 491 k.p.c.
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Postępowanie uproszczone w sprawie cywilnej
Przepisy o postępowaniu uproszczonym stosuje się w następujących sprawach należących do właściwości sądów rejonowych: 1) o roszczenia wynikające z umów, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych, a w sprawach o roszczenia wynikające z rękojmi, gwarancji jakości lub z niezgodności towaru konsumpcyjnego…
Słowa kluczowe:
Kodeks postępowania cywilnego, postepowanie cywilne, postępowanie uproszczone, sprawa cywilna
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Termin sądowy
Bieg terminu wyznaczonego przez sąd lub przewodniczącego (termin sądowy) rozpoczyna się od ogłoszenia w tym przedmiocie postanowienia lub zarządzenia, a gdy kodeks przewiduje doręczenie z urzędu - od jego doręczenia. art. 164 k.p.c.
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
Sprzeciw od wyroku zaocznego w sprawie cywilnej
Pozwany, przeciwko któremu zapadł wyrok zaoczny, może złożyć sprzeciw w ciągu tygodnia od doręczenia mu wyroku. W piśmie zawierającym sprzeciw pozwany powinien przytoczyć zarzuty przeciwko żądaniu pozwu oraz fakty i dowody na ich uzasadnienie. Sprzeciw złożony po terminie oraz sprzeciw, którego braków strona w wyznaczonym terminie nie uzupełniła…
Typ: Definicja
Data utworzenia: 14 marca 2011
« Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna » |