Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułyza+porozumieniem+stron
Uznanie ukarania za wykroczenie za niebyłe - Ukaranie uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary. Jeżeli ukarany przed upływem okresu przewidzianego powyżej, popełnił nowe wykroczenie, za które wymierzono mu karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie. Jeżeli orzeczono środek karny, uznanie ukarania za niebyłe nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem wykonania.
Art. 46 kodeksu wykroczeń
 
 
Wyszukiwana fraza:

za+porozumieniem+stron

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 9022 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron

). Stosunkowo najłagodniejszą formą rozwiązania istniejącego stosunku pracy jest rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 marca 2014

Wypowiedzenie umowy najmu za porozumieniem stron

obowiązywania istniejącej pomiędzy nimi umowy. Dziś zajmiemy się tym ostatnim przypadkiem i pokażemy jak prawidłowo wypowiedzieć najem za porozumieniem stron.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 kwietnia 2015

Porada prawna: Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

Zakład pracy, w którym pracuję, chce mnie zwolnić za porozumieniem stron z ostatnim dniem listopada 2015 roku. Czy istnieje jakaś możliwość, aby w spowodować, żeby zakład pracy nie zwolnił mnie teraz tylko np. za miesiąc lub dwa? Pracuję w tym

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 9 października 2015

Kiedy można rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron?

, które spowoduje ustanie stosunku pracy z mocy prawa, np. upływ czasu na jaki została zawarta umowa o pracę. W przypadku, gdy pracodawca i pracownik podejmą wspólnie decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę można rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 10 lipca 2014

Kiedy można rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron?

W kodeksie pracy można odnaleźć przepisy, które regulują kwestię związaną z rozwiązaniem umowy o pracę. Rozwiązanie umowy o pracę jest następstwem oświadczenia woli jednej (pracownika lub pracodawcy) lub obydwu stron zawartej uprzednio umowy o pracę

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 sierpnia 2014

Porada prawna: Rozwiązanie umowy przez pracodawcę za porozumieniem stron wymaga zgody pracownika

W chwili obecnej mój tata, który ma 55 lat, jest na etapie poszukiwania innej pracy. Zakład pracy, w którym pracuje, chce go zwolnić za porozumieniem stron z ostatnim dniem marca 2014 roku. Czy istnieje możliwość, aby w jakiś sposób spowodować, żeby

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 8 stycznia 2015

Zwrot zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy

Zaliczka jest formą przedpłaty w związku z zawarciem jakiejś umowy. W swej konstrukcji jest bardzo zbliżona do zadatku, niemniej jednak pomiędzy powyższymi formami przedpłaty istnieją zasadnicze różnice – chociażby w kwestii odzyskania wpłaconych pieniędzy w przypadku rozwiązania umowy.

Data utworzenia: 24 stycznia 2013

Sprawdź co powinieneś zrobić, jeśli dostałeś lepszą propozycję pracy i chcesz skrócić okres wypowiedzenia...

Otrzymałeś lepszą propozycję pracy i zależy Ci na szybkim rozstaniu się z dotychczasowym pracodawcą? Porozmawiaj z pracodawcą i zaproponuj rozwiązanie umowy o pracy za porozumieniem stron.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 29 kwietnia 2015

Zwolnienie pracownika - próba ratowania firmy

Są różne powody, dla których pracodawca decyduje się na zwolnienie kogoś ze swojego teamu. Nie wszystkie leżą po stronie pracownika. Kryzys, wraz ze skutkami, zła organizacja pracy, błędne planowanie, to tylko niektóre z czynników mogących doprowadzić do zwolnienia pracownika z tzw. przyczyn ekonomicznych.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 3 lipca 2015

Zwolnienie pracownika

tym pamiętać, że każda ze stron stosunku pracy może dokonać jego wypowiedzenia w różnych trybach.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 września 2013
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 903 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.