Małżonkowie podlegający obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, między którymi istnieje przez cały rok podatkowy wspólność majątkowa, pozostający w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy mogą być, z zastrzeżeniem ust. 8, na wspólny wniosek wyrażony w zeznaniu podatkowym, opodatkowani łącznie od sumy swoich dochodów określonych zgodnie z art. 9 ust. 1 i 1a, po uprzednim odliczeniu, odrębnie przez każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26 i art. 26c; w tym przypadku podatek określa się na imię obojga małżonków w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy łącznych dochodów małżonków. Wniosek, o którym mowa powyżej, może być wyrażony przez jednego z małżonków. Wyrażenie wniosku przez jednego z małżonków traktuje się na równi ze złożeniem przez niego oświadczenia o upoważnieniu go przez jego współmałżonka do złożenia wniosku o łączne opodatkowanie ich dochodów. Oświadczenie to składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.
art. 6 pkt. 2 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
- wezwanie+do+zwrotu+zaliczki
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- prawa zbywalne
- wniosek o zwrot pieniędzy od komornika
- Egzekucja bez klauzuli wykonalności
- oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu
- najcięższe przestępstwo
- uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym
- przedawnienie kary przepadku korzyści majątkowej
- NIE KIEROWANIE SPRAWY
- przedmiot współpracy
- formy cyberprzestępczości
- art 394 kc
- przedawnienie nadpłaty tytułu mandatów
- materialne składniki przedsiębiorstwa
- umorzenie+skC582adek+na+ubezpieczenie+spoC582eczne
- prawo+podatkowej
- odpowiedzialność za wycięcie choinki
- wniosek o urlop wychowawczy
- list
- wdowa
- autorskie prawa majątkowe
- wniosek o upadłość konsumencką
- ubezpieczyciel
- odpowiedzialność poręczyciela
- czynność kontrolna
- prokurenci
- dochód komornika
- skazany
- umowa o świadczenie
wspólne+rozliczenie+podatku+dochodowego+przez+małżonków

Nazwisko małżonków po ślubie
wymagane przez prawo?
Skład majątku wspólnego małżonków
, że przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jest to ściśle związane z koniecznością zgodnego ustalenia przez małżonków tego, co wchodzi w skład majątku wspólnego.
Prawa i obowiązki małżonków
Coraz częściej młodzi ludzie nie zawierają związków małżeńskich. Dla wielu osób życie w konkubinacie pozwala zabezpieczyć się przed licznymi obowiązkami małżeńskimi.
Majątek osobisty małżonków
Dziedziczysz spadek, sprawdź czy jest on Twoim majątkiem osobistym czy wchodzi w wspólność ustawową małżonków.
Nie każdy, kto wykonuje wolny zawód, może wybrać ryczałt
Przedsiębiorca wykonujący wolny zawód zapłaci najwyższą 20-proc. stawkę ryczałtu. Aby jednak mógł rozliczać się z fiskusem korzystając ze zryczałtowanego podatku dochodowego, musi spełniać pewne warunki.
Ostatni dzień na wybór zaliczki kwartalnej
Zaliczki kwartalne odroczą płatność podatku dochodowego nawet o dwa miesiące. Wybrać je mogą jednak tylko przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą albo tzw. mali podatnicy.
Czy od umowy najmu trzeba zapłacić PCC?
Umowa najmu to jedna z umów cywilnoprawnych. Nie podlega ona jednak podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Trzeba natomiast pamiętać, by uzyskane z najmu kwoty rozliczyć na gruncie podatku dochodowego.
Student nie zapłaci podatku od umorzonego kredytu
Umorzenie kredytu wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego. Wyjątkiem od tej zasady jest kredyt studencki. Z umorzenia takiego kredytu skorzystało już kilkanaście tysięcy osób.
Rozliczenie rosne i miesięczne wypłaconych kwot emerytur
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie rozliczenia rocznego i miesięcznego wypłaconych kwot emerytur lub rent inwalidzkich oraz sposobu ich zmniejszania. Zaprojektowane rozporządzenie stanowi realizację upoważnienia ustawowego zawartego w art. 41b ust. 5 ustawy z dnia…
Od otrzymanej kary umownej też trzeba zapłacić podatek
Kara umowna stanowi dla wierzyciela zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się kontrahenta z przedmiotu zawartej umowy. Choć jest to forma odszkodowania, to wypłata kwoty z tytułu kary umownej, skutkuje powstaniem obowiązku na gruncie PIT i koniecznością rozliczenia otrzymanej wartości razem z innymi przychodami z działalności gospodarczej.
« Poprzednia | 1 … 14 | 15 | 16 | 17 | 18 … 1044 | Następna » |