Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułyumowa rozwiązania
 
Wyszukiwana fraza:

umowa rozwiązania

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 399 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wypowiedzenie umowy o pracę

Wypowiedzenie umowy o pracę to jeden ze sposobów rozwiązania stosunku pracy. Prawo pracy reguluje szczegółowo okresy wypowiedzenia oraz wymogi, jakie powinno spełniać oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę. Wypowiedzenie może złożyć zarówno

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 maja 2011

Skutki prawne wręczenia zadatku przy podpisywaniu umowy

Zadatek można wręczyć przy każdej umowie. Z jego wręczeniem wiążą się określone skutki prawe. W związku z tym warto wiedzieć, w jakiej formie może być wręczony zadatek, co się dzieje z zadatkiem w razie rozwiązania umowy lub też w sytuacji gdy z

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 lipca 2011

W jaki sposób wypowiedzieć umowę o pracę?

Kodeks pracy przewiduje różne tryby rozwiązania stosunku pracy. Zgodnie z treścią art. 30 KP, umowa o pracę rozwiązuje się na mocy porozumienia stron, przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (jest to tzw. rozwiązanie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 grudnia 2012

Zadatek

Strony zawierając umowę mogą zabezpieczyć jej wykonanie zadatkiem. W zależności od tego czy strona wywiąże się z zobowiązania czy nie losy zadatku będą odmienne. Zadatek reguluje art. 394 Kodeksu cywilnego (dalej KC).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Kurs językowy - co warto wiedzieć?

W rejestrze klauzul niedozwolonych dotyczących edukacji wpisanych jest aż 194 postanowień. Należą do nich m.in.: podwyższanie ceny kursu, gdy zmniejszy się liczba uczestników czy wzrośnie inflacja, prawo do zmiany miejsca odbywania się zajęć i jednocześnie zatrzymania całej kwoty w przypadku rezygnacji uczestnika. Aktualnie Urząd Ochrony Konkurencji…

Słowa kluczowe: umowa
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 26 października 2009

Polkomtel oraz Polska Telefonia Cyfrowa naruszyły prawo

Utrudnianie wypowiedzenia umowy, zbyt mała czcionka regulaminu, niepełne informacje o usłudze – to praktyki stosowane przez dwie spółki telekomunikacyjne. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że Polkomtel oraz Polska Telefonia Cyfrowa naruszyły prawo.

Słowa kluczowe: konsument, umowa
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 grudnia 2010

Umowa o pracę może być sporządzona w j. obcym

W dniu 15 października 2009 roku weszły w życie przepisy nowelizacji ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o zmianie ustawy o języku polskim (Dz. U. Nr 161, poz. 1280). Nowelizacja stanowi wykonanie obowiązku dostosowania systemu prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 września 2005 r. (sygn. akt K 38/04). Trybunał Konstytucyjny orzekł, że…

Słowa kluczowe: umowa
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 15 października 2009

Kiedy zadatek przestaje istnieć?

Zadatek jest najogólniej rzecz ujmując dodatkowym zastrzeżeniem pełniącym funkcję zabezpieczającą obie strony umowy cywilnoprawnej. Ogólnie rzecz biorąc chroni on pokrzywdzonego kontrahenta przed niewywiązaniem się drugiej strony z istniejącego zobowiązania. W praktyce dosyć często pojawia się w typowych umowach sprzedaży czy najmu. Czy wiesz…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 23 lipca 2014

Prawa abonentów

Z raportu UKE „Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2010 roku” wynika, iż ubiegłym roku 84% Polaków posiadało telefon komórkowy. Decydując się na wybór operatora, najczęściej brane są pod uwagę cenę, oferowane promocje i rabaty. Warto wiedzieć, że konsument powinien także otrzymać rzetelną informację o cechach usługi oraz o naszych prawach…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 marca 2011

Uzależnianie zawarcia umowy o świadczenie usługi od zakupu innej usługi

W dniu 17 września 2008 roku odbyło się ogłoszenie postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego po rozpoznaniu w dniu 3 września 2008 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Telekomunikacji Polskiej SA (TP) od wyroku Wojewódzkiego Sądu administracyjnego w Warszawie z dnia 22 października 2007 r. (sygn. akt VI SA/Wa 890/07). W wyroku…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 marca 2010
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 40 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.