Umowa o pracę rozwiązuje się:
- na mocy porozumienia stron,
- przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
- przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
- z upływem czasu, na który była zawarta,
- z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę lub jej rozwiązaniu bez wypowiedzenia powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Art. 30 kodeksu pracy
- orzeczenie sądu
- utrata+zatrudnienia
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- koszt uzyskania przychodów
- nazwa
- oddalenie skargi na czynności komornika
- ubezpieczenie społecznego rolników
- zaświadczenie+o+otrzymywanym+wynagrodzeniu
- koszty egzekucyjne
- koszty pracy
- zakupy w sieci
- transakcja
- pielęgniarki
- święta
- formularz ZUS
- podstawy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych
- Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy
- ściąganie długu zabezpieczonego hipoteką
- koszty działalność gospodarczej
- dopłaty w ramach MDM
- przerwany bieg przedawnienia
- umowa o korzystanie z utworu
- przedsięwzięcie deweloperskie
- pobyt w szpitalu psychiatrycznym
- koszt zatrudnienia pracownika
- błędy umowne
- roszczenie o zapłatę kary umownej
- uregulowanie prawne
- kary za przestępstwa skarbowe
- mandat członka zarządu
rozwiązanie umowy

Zwrot zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy
Zaliczka jest formą przedpłaty w związku z zawarciem jakiejś umowy. W swej konstrukcji jest bardzo zbliżona do zadatku, niemniej jednak pomiędzy powyższymi formami przedpłaty istnieją zasadnicze różnice – chociażby w kwestii odzyskania wpłaconych
Odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy
Pracodawca wypowiedział lub rozwiązał dyscyplinarnie z Tobą umowę o pracę? Masz wątpliwości, czy zrobił to zgodnie z prawem? Rozwiązanie umowy o pracę z naruszeniem przepisów to tytuł do odszkodowania. Możesz dochodzić go w Sądzie Pracy.
Rozwiązanie umowy o pracę
i pracownika. Pamiętajmy przy tym, że w zależności od szeregu różnych okoliczności, rozwiązanie jakiejkolwiek umowy o pracę może przybierać różne formy.
Rozwiązanie umowy zlecenia
Umowa zlecenia może zostać zakończona na dwa sposoby. Może ona wygasnąć wraz z wykonaniem określonego zlecenia albo może zostać rozwiązania w drodze wypowiedzenia. Kwestie z tym związane uregulowane są w art. 746-749 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.).
Rozwiązanie błędnej umowy
Podpisanie umowy nie zawsze oznacza, że musisz jej bezwzględnie przestrzegać. Są bowiem takie sytuacje, w których nawet prawidłowa w swej treści umowa nie będzie obowiązywała – jedną z nich jest pozostawanie kontrahenta w błędzie. O jaki jednak błąd
Rozwiązanie spółki jawnej
Spółką jawną jest taka spółka osobowa, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą, a nie jest inną spółką handlową. Każdy wspólnik odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczenia całym swoim majątkiem solidarnie z pozostałymi wspólnikami oraz ze spółką. Spółka jawna powstaje z chwilą wpisu do rejestru.
Rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym
ściśle określone przesłanki, które uzasadniają zastosowanie rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym.
Porada prawna: Rozwiązanie przedwstępnej umowy sprzedaży
Umowa przedwstępna służy stronom, które dążą do zawarcia określonej umowy, zapewniając sobie (umownie) jej zawarcie w przyszłości. Powinna ona określać istotne postanowienia tej umowy, która ma dopiero zostać zawarta (umowy przyrzeczonej). Strony
Rozwiązanie umowy hostingu – to nie takie proste
Witryny, strony internetowe przedsiębiorstw, reklamy produktów, bannery, ankiety zamieszczane w przestrzeni wirtualnej są dziś biznesowym chlebem powszednim, a niekiedy nawet warunkiem koniecznym prowadzenia działalności gospodarczej. Co jednak w sytuacji, gdy usługi internetowe, za które zapłaciliśmy, a które miały usprawniać działanie przedsiębiorstwa…
Porzucenie pracy – ile to kosztuje?
Porzucenie pracy nie jest ustawowo zdefiniowane, mimo tego, że każdy wie na czym ono polega. Takie pojęcie w ogóle nie występuje w kodeksie pracy. Istnieją jednak regulacje, które pracodawca może wykorzystać w celu pociągnięcia pracownika do odpowiedzialności za odejście „bez pożegnania”.
« Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 … 61 | Następna » |