Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułyprzyczyna rozwodu
 
Wyszukiwana fraza:

przyczyna rozwodu

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 11 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Niezgodność charakterów - wystarczająca aby uzyskać rozwód?

Zdrada, przemoc domowa, czy trwonienie majątku są głównymi przyczynami rozwodu. Co jednak z równie popularną niezgodnością charakterów? Czy też może być podstawą do rozwiązania małżeństwa przez sąd? Odpowiedzi na te pytania szukaj w naszym artykule.

Data utworzenia: 14 grudnia 2014

Kiedy wydziedziczenie będzie bezskuteczne?

Moi rodzice rozwiedli się, gdy ja i mój brat i siostra byliśmy dziećmi. Przyczyną rozwodu było m.in. nadużywanie alkoholu przez mojego ojca. Potem ojciec związał się z inną kobietą, z którą ma córkę. W chwili śmierci ojciec był rozwodnikiem (nie

Data utworzenia: 29 sierpnia 2016

Kredyt gotówkowy po rozwodzie

Orzeczenie rozwodu w żaden sposób nie wpływa na kwestię kredytu zaciągniętego przez małżonków jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Sąd nie ma możliwości przy dokonywaniu podziału majątku wspólnego małżonków orzekać co do tak zaciągniętego długu

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 października 2012

Kto musi spłacać kredyt po rozwodzie?

Spłata kredytu to poważny obowiązek, szczególnie jeśli dotyczy małżonków. Co jednak, gdy związek się rozpadnie? Kto w takiej sytuacji musi uregulować cały dług? Jak się okazuje rozwód wcale nie jest w tej kwestii taki ważny.

Data utworzenia: 4 stycznia 2015

Zachowek - komu przysługuje i w jaki sposób dochodzić swoich praw

Zachowek to część spadku przysługująca najbliższym krewnym zmarłego. Celem zachowku jest ochrona najbliższych członków rodziny – zapewnienie im zabezpieczenia finansowego niezależnie od woli spadkodawcy, a nawet wbrew jego woli. Roszczenie finansowe – czyli kwota o jaką mogą się ubiegać spadkobiercy – odpowiada określonemu ułamkowi wartości…

Data utworzenia: 13 października 2015

Spłata kredytu po rozwodzie

Orzeczenie rozwiązujące małżeństwo jest możliwe tylko wtedy, gdy nastąpi zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Taka sytuacja wiąże się z ustaniem wspólności duchowej (nazywanej też emocjonalną), fizycznej oraz gospodarczej. Innymi słowy, rozwód może zostać orzeczony przez sąd, gdy małżonków nic już ze sobą nie wiąże…

Kategoria: Kredyty
Data utworzenia: 26 sierpnia 2013

Wniosek o zmianę władzy rodzicielskiej

Władza rodzicielska przysługuje co do zasady obojgu rodzicom. Zgodnie z treścią art. 92 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, dziecko pozostaje pod władzą swoich rodziców aż do osiągnięcia pełnoletniości. Nie oznacza to jednak, że władza rodzicielska jest niewzruszalna, w wyjątkowych sytuacjach sąd rodzinny może bowiem orzec o zawieszeniu, ograniczeniu…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 9 sierpnia 2013

Jak zmienić władzę rodzicielską?

Władza rodzicielska z mocy samego prawa przysługuje biologicznym rodzicom dziecka. Z drugiej jednak strony są takie sytuacje, które uzasadniają ograniczenie lub pozbawienie wykonywania tej władzy. Taką możliwość ma jednak wyłącznie sąd rodzinny. Pamiętaj jednak, że takie orzeczenie nie jest wydawane na zawsze.

Data utworzenia: 12 stycznia 2015

Kto i kiedy ma prawo do zachowku?

Prawo pozwala swobodnie rozporządzać swoim majątkiem na wypadek śmierci, w związku z czym każdy w testamencie może dowolnie określić osobę lub osoby, które mają po nim dziedziczyć.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 sierpnia 2011

Uprawnienie do zachowku

Zachowek jest instytucją, która ma za zadanie zrekompensować spadkobiercom ustawowym pominięcie ich w testamencie. Kwestie związane z tym tematem reguluje art. 991-1011 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 października 2013
« Poprzednia 1  |  2 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.