Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułyprawa pracownicze
 
Wyszukiwana fraza:

prawa pracownicze

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 97 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Dokumenty pracownicze

Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązek prowadzenia dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników. Akta osobowe powinny być założone i prowadzone oddzielnie dla każdego pracownika. Kwestie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 sierpnia 2012

Pracujesz? Sprawdź jakie prawa Ci przysługują?

Legalne zatrudnienie wiąże się nie tylko z opłacanymi składkami ubezpieczeniowymi, ale przede wszystkim z szeregiem praw wynikających z Kodeksu pracy. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się z bliska tym najważniejszym uprawnieniom każdego zatrudnionego.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 sierpnia 2014

Pracownicze Plany Kapitałowe-jak zmienią życie pracodawców i pracowników?

Nowy rok przywita pracodawców i pracowników nowymi rozwiązaniami w zakresie powszechnego ubezpieczenia emerytalnego. Wszystko za sprawą tzw. Pracowniczych Planów Kapitałowych, czyli PPK. Dlatego dzisiaj odpowiadamy na najważniejsze pytania. Przeczytaj i nie daj się zaskoczyć.

Data utworzenia: 27 listopada 2018

Uprawnienia pracownicze w razie zmiany etatu na część

W kraju rośnie poziom bezrobocia, wszystkie media mówią o kryzysie gospodarczym, o walce przedsiębiorców z jego skutkami. Coraz częściej sposobem dla przedsiębiorców na spowolnienie gospodarcze jest ograniczenie kosztów pracy, co możliwe jest poprzez zmianę pracownikom warunków pracy i płacy. Pracodawcy proponują pracownikom zmianę umowy z całego…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 stycznia 2013

Sprawdź obowiązki Twojego pracodawcy

Szef skrupulatnie rozlicza cię z obowiązków zawodowych? Możesz odwdzięczyć się tym samym. Prawo stoi po Twojej stronie. Na pracodawcy ciąży więcej obowiązków niż myślisz. Na co jeszcze możesz liczyć?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014

Czy pracodawca może zlecić pracownikowi wykonywanie innego niż umówiony rodzaju pracy?

Strony przyszłego stosunku pracy mają względną swobodę ukształtowania treści umowy. Ustawodawca dość precyzyjnie określił, że wśród postanowień umownych obligatoryjnie winien znaleźć się element określający rodzaj pracy, którą pracownik zobowiązany będzie, zgodnie z umową, wykonywać. Warto zastanowić się czy istnieje możliwość wydania…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 5 sierpnia 2014

Przedawnienie roszczeń ze stosunku pracy

chronią samych pracodawców przyznając im także różnorakie uprawnienia. Cechą wspólną roszczeń z materii prawa pracy jest jednak to, że podlegają one zasadniczo tym samym zasadom dotyczącym przedawnienia.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 grudnia 2012

Niewypłacalność pracodawcy - i co dalej?

Udało ci się znaleźć zatrudnienie? Świetnie. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy zatrudnieni mogą spać spokojnie – zwłaszcza jeżeli ich chlebodawca wpadł w tarapaty finansowe. Co robić jeśli firma ogłasza niewypłacalność? Jak uniknąć odprawienia z kwitkiem?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 stycznia 2014

Przedawnienie roszczeń ze stosunku pracy

Prawo pracy przewiduje szereg praw i obowiązków zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy. Każda ze stron stosunku pracy musi respektować prawa drugiej strony, w przeciwnym razie nieprzestrzeganie tej zasady wiąże się z odpowiednimi

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 października 2013

Roszczenia z tytułu mobbingu

Każdy wie, że mobbing jest w pracy zakazany. Nie każdy jednak potrafi skutecznie walczyć z tego rodzaju zjawiskiem, a co dopiero mówiąc o dochodzeniu należnych z tego tytułu roszczeń. Dziś przypomnimy podstawowe prawa pracownika, który został

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 10 września 2014
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 10 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.