Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaArtykułykapitał początkowy
 
Wyszukiwana fraza:

kapitał początkowy

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 10 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kapitał początkowy ZUS

Kapitał początkowy obejmuje składki emerytalne wszystkich tych osób, które pracowały przed 1999 r. Przed tą datą pracodawca przesyłał składki za wszystkich pracowników zbiorczo, a nie za każdego osobno na indywidualne konto emerytalne, tak jak ma to

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 lutego 2013

Zasadzki podatkowe - opodatkowanie podatkiem dochodowym podwyższenia kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Naturalnym zjawiskiem jest fakt, że proporcjonalnie do zwiększającej się liczby spółek handlowych podejmujących działalność gospodarczą, zwiększa się również częstotliwość dokonywania operacji na ich kapitałach. Warto zatem pamiętać, że oprócz ich formalnego i merytorycznego weryfikowania przez sądy rejestrowe, na udziałowców czyhają…

Data utworzenia: 2 września 2009

Najczęściej zadawane pytania dotyczące emerytury, na które musisz znać odpowiedź

Już niedługo w życie wejdzie reforma emerytalna, która z jednej strony cieszy tych pracowników, którzy dzięki obniżeniu wieku emerytalnego już w październiku będą mogli złożyć wniosek do ZUS i przejść na emeryturę, ale też niepokoi tych, którzy dostrzegają ekonomiczny, negatywny skutek wprowadzonych zmian, odnoszący się do wysokości naliczonej…

Data utworzenia: 10 września 2017

Wymiar składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe osób pełniących czynną służbę w Wojsku Polskim przed dniem 1 stycznia 1999 roku

W dniu 24 lipca 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną dotyczącą emerytury, kapitału początkowego i wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe osób pełniących czynną służbę w Wojsku Polskim przed 1 stycznia 1999 r. Przedmiotem kontroli w niniejszej sprawie był art. 174 ust. 3 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 lipca 2014

Reforma emerytalna wchodzi w życie. O czym musisz pamiętać?

1 października w życie weszły przepisy, które przywracają poprzedni wiek emerytalny, tj. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jest to powrót do stanu sprzed reformy z 2012 r., która wprowadziła stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego do 67 lat bez względu na płeć.

Data utworzenia: 1 października 2017

Jakie czynniki wpływają na wysokość świadczenia emerytalnego?

W Polsce od paru lat obowiązuje równocześnie stary i nowy system emerytalny. W zależności od przynależności do danego systemu inaczej obliczana jest przyszła emerytura i inne są składniki wpływające na jej wysokość. Warto wiedzieć, że o przynależności do starego, czy nowego systemu decyduje data urodzin konkretnej osoby.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 listopada 2012

Obliczanie kapitału początkowego do emerytury -

W dniu 12 lutego 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Zygmunta F. dotyczącą obliczania kapitału początkowego do emerytury. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 173 ust. 1a ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z art. 67…

Słowa kluczowe: emerytura, konstytucja
Data utworzenia: 12 lutego 2008

Czy umowa zlecenia wpływa na wysokość emerytury?

Staż pracy to okres, w którym dana osoba wykonywała pracę w ramach stosunku pracy. Tym samym oznacza to, że zatrudnienie musi opierać się na umowie o pracę, powołaniu, mianowaniu, wyborze lub spółdzielczej umowie o pracę.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 listopada 2013

Metody wyceny start-up’ów

Wycena start-up’ów jest ciekawym zagadnieniem, głównie ze względu na charakterystyczne cechy młodych spółek. Skromna historia przedsiębiorstwa często połączona z jego innowacyjnością stwarza nie lada wyzwanie dla każdego analityka, ponieważ każda z metod wyceny w przypadku start-up’ów niesie ze sobą pewne trudności.

Data utworzenia: 3 stycznia 2012

Wysokość emerytury

Wysokość świadczenia emerytalnego uzależniona jest od okresu zatrudnienia w tzw. okresach składkowych a także od wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia w tym okresie. Różne jest jednak podejście w zakresie obliczania wysokości świadczenia emerytalnego, w zależności od tego, czy emerytura liczona jest na starych czy nowych zasadach.

Słowa kluczowe: emerytura
Data utworzenia: 3 listopada 2006
« Poprzednia 1 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.