Opodatkowanie dochodów małoletnich dzieci -
Dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, z wyjątkiem dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, podlegające opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dolicza się do dochodów rodziców, chyba że rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci. Jeżeli małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu, dochody małoletnich dzieci dolicza się po połowie do dochodu każdego z małżonków. Przepis powyższy nie ma zastosowania do małżonków, w stosunku do których orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.
art. 7 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
- wezwanie+do+zwrotu+zaliczki
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- prawa zbywalne
- wniosek o zwrot pieniędzy od komornika
- Egzekucja bez klauzuli wykonalności
- oświadczenie o wykonaniu prawa pierwokupu
- uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym
- najcięższe przestępstwo
- NIE KIEROWANIE SPRAWY
- przedawnienie kary przepadku korzyści majątkowej
- przedmiot współpracy
- art 394 kc
- formy cyberprzestępczości
- materialne składniki przedsiębiorstwa
- przedawnienie nadpłaty tytułu mandatów
- prawo do rozliczenia się z podatków wspólnie z małżonkiem lub samotnie wychowującym dziecko
- nabycie na podstawie umowy zamiany
- numer rejestracyjny pojazdu
- nadzwyczajne złagodzenie kary
- europejski nakaz zapłaty
- cywilne postępowanie
- pracownik tymczasowy
- unieważnienie aktu stanu cywilnego
- prawo do badania alkomatem
- deregulacja zawodów prawniczych
- charakter prawny opłaty skarbowej
- dodatek za nadgodziny
- wymagalność
- postępowanie o zniesienie współwłasności
- negocjacje
Wyszukiwana fraza:
dzieci

Zmierz swój kredyt
Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym, przeważnie zaciąganym na 20, 30 lub więcej lat. Planując z nim życie należy bardzo ostrożnie i uważnie dobierać jego parametry, takie jak okres kredytowania. Choć każdy bank posiada swoje standardy w tym zakresie, których raczej nie zdołamy zmienić, warto samemu zastanowić się i przekalkulować…
Słowa kluczowe:
kredyt
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 9 czerwca 2010
Przed pierwszym dzwonkiem
Zostało już kilka dni do pierwszego dzwonka w szkole, a co za tym idzie, nieuniknione jest skompletowanie wyprawki szkolnej. Podręczniki, zeszyty, a coraz częściej także telefony komórkowe – to tylko przykłady rzeczy, które znajdą się w niejednym tornistrze. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Biuro Rzecznika…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2011
Abolicja dla cudzoziemców
W dniu 26 sierpnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o cudzoziemcach.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 30 sierpnia 2011
Jak uzyskać status uchodźcy w Polsce?
Nasilające się konflikty zbrojne i prześladowania na świecie powodują, że do Europy, w tym także do Polski, co rusz napływają osoby, które uciekły z kraju ze względu na zagrożenie życia, zdrowia lub wolności. Generalnie w Polsce cudzoziemcom udziela się ochrony poprzez nadanie statusu uchodźcy, udzielenie ochrony uzupełniającej, udzielenie…
Słowa kluczowe:
cudzoziemiec, cudzoziemiec wnioskujący o status uchodźcy, procedura uchodźcza, status uchodźcy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 18 września 2014
Separacja
Powtarzające się problemy małżeńskie nie muszą oznaczać konieczności rozwodu. Ustawodawca mając na celu wspieranie polskiej rodziny zdecydował się na wprowadzenie do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego instytucji separacji. Dzięki niej małżonkowie mogą niejako odpocząć od siebie i na nowo przemyśleć całą sytuację, co w ostateczności nierzadko…
Typ: Artykuł
Kategoria: Rozwód i separacja
Data utworzenia: 28 stycznia 2014
Kiedy pracownik może skorzystać ze zwolnień okolicznościowych?
Pracownik, który pełni określone funkcje, czy obowiązki społeczne może skorzystać z tzw. zwolnień okolicznościowych, które usprawiedliwiają jego nieobecność w pracy. Zwolnienia te przysługują również pracownikowi na wykonanie określonych przez prawo czynności. Zasady ich udzielania regulują w głównej mierze przepisy Ustawy z dnia 26 czerwca…
Słowa kluczowe:
akcje ratunkowe, dni wolne na opiekę nad dzieckiem, pełnienie funkcji społecznych, szkolenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 lutego 2014
Uprawnienie rozwiedzionej małżonki do renty rodzinnej jednak niezgodne z Konstytucją
Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest podstawowym aktem prawnym regulującym możliwość ubiegania się o rentę w sytuacji śmierci byłego małżonka. Jak się okazuje przepisy w tej kwestii nie są do końca zgodne z Konstytucją – tak bowiem orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 13…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 maja 2014
Samotnie wychowujący dziecko funkcjonariusz Policji, a praca w porze nocnej
Omawiając pracę w godzinach nocnych należy zacząć od określenia czasowych granic pory nocnej. Ustawodawca określił, że pora nocna pora nocna obejmuje 8 godzin pomiędzy godzinami 21.00 a 7.00. To od pracodawcy zależy wybór konkretnych 8 kolejnych godzin, w których należy pracować w porze nocnej.
Słowa kluczowe:
dodatek za pracę w godzinie nocnej, praca w porze nocnej, regulamin pracy, samotnie wychowujący dziecko funkcjonariusz Policji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 czerwca 2014
Zasady przyznawania dodatku do świadczenia pielęgnacyjnego - zgodne z konstytucją
W dniu 8 lipca 2014 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczące zasady przyznawania dodatku do świadczenia pielęgnacyjnego. Zakwestionowany przepis przyznawał osobom spełniającym nowe warunki uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego określone w art. 17 ustawy o świadczeniach rodzinnych…
Słowa kluczowe:
dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego, warunki uzyskania świadczenia pielęgnacyjnego, zasady przyznawania dodatku do świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłek opiekuńczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 lipca 2014
Wyjeżdżasz za granicę? Pamiętaj o EKUZ!
Planujesz wyjazd wakacyjny poza granicami kraju? Sprawdź co musisz wiedzieć na temat opieki zdrowotnej poza Polską, aby nic Cię nie zaskoczyło podczas urlopu. Jeśli planujesz wyjazd na urlop do krajów członkowskich Unii Europejskiej lub państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria)…
Słowa kluczowe:
ekuz, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotna, świadczenia zdrowotne na wakacjach, wniosek o EKUZ
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 11 lipca 2014
« Poprzednia | 1 … 74 | 75 | 76 | 77 | 78 … 110 | Następna » |