Kalendarz przedsiębiorcy: 20-01-2019 Pisemne oświadczenie o wyborze sposobu… (Urząd Skarbowy)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaart+8+ust+6
Wyszukiwana fraza:

art+8+ust+6

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 12739 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Egzekucja wynagrodzenia za pracę związana z koniecznością zaspokojenia potrzeb rodziny

egzekucyjnego. Czy jest to prawidłowe?

Zgodnie z art. 28 § 1 k.r.o. (kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) jeżeli jeden z małżonków pozostających we wspólnym pożyciu nie spełnia ciążącego na nim obowiązku przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny, sąd

Słowa kluczowe: alimenty
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 grudnia 2008

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia umowy o pracę

sprzeciwić?

W myśl art. 161 k.p. pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo. Co do zasady urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala

Słowa kluczowe: urlop
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 grudnia 2008

Służebność gruntowa nie wykonywana przez 10 lat wygasa

te osoby gdyby żyły miałyby po 150 lat lub więcej. Problem polega na tym, że przez zawirowania historyczne niemożliwe jest odnalezienie aktów zgonu. Próbowałam w archiwum państwowym. W jaki inny sposób można usunąć taką służebność?

Zgodnie z art

Słowa kluczowe: służebność
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 stycznia 2009

Nieruchomość nabyta przed ślubem stanowi majątek osobisty małżonka

?

Zgodnie z art. 33 pkt. 1 kro (kodeksu rodzinnego i opiekuńczego), do majątku osobistego każdego z małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej, Zatem nabyta przez Panią nieruchomość stanowi Pani majątek osobisty, stąd

Typ: Porada
Data utworzenia: 13 stycznia 2009

Zaplanowany urlop w planie urlopów może być zmieniony tylko z ważnych powodów

się, że nie możemy. Pracodawca nam narzuca sam urlop w momencie kiedy nie ma pracy. Czy pracodawca ma prawo w momencie kiedy nie ma pracy narzucić mi urlop, czy powinien zapłacić postojowe?

Zgodnie z art. 163 § 1 K.p. urlopy powinny być udzielane

Słowa kluczowe: urlop
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 stycznia 2009

Podział majątku dorobkowego mozliwy jest dopiero po ustaniu wspólności ustawowej

.

Zgodnie z art. 35 k.r.o. (kodeku rodzinnego i opiekuńczego), w czasie trwania wspólności ustawowej żaden z małżonków nie może żądać podziału majątku wspólnego. Z powyższego wynika, że podział majątku może być dokonany tylko w przypadku gdy ustawowa

Słowa kluczowe: wspólność majątkowa
Typ: Porada
Data utworzenia: 1 lutego 2009

Odsetki za opóźnienie w zapłacie

Ile wynoszą odsetki za każdy dzień opóźnienia z zapłatą czynszu?

Zgodnie z art. 359 k.c. odsetki od sumy pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego

Słowa kluczowe: odsetki
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 lipca 2009

Wartość darowizny dla potrzeb obliczenia zachowku

art. 995 k.c. (kodeksu cywilnego), przy obliczaniu zachowku, wartość przedmiotu darowizny oblicza się według stanu z chwili jej dokonania, a według cen z chwili ustalania zachowku. Oznacza to, że wartość przedmiotu darowizny winna być ustalona w

Słowa kluczowe: zachowek
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 15 października 2009

Zajęcie rachunku bankowego w przypadku jego otwarcia po tej czynności komornika

pieniądze z tego rachunku komornikowi?

Kwestie zajęcia rachunku bankowego określają przepisy art. 889 i następnych kodeksu postępowania cywilnego (k.p.c.). Przepisy jednak nie określają jak zachować się powinien bank w opisanej sytuacji. Bezspornym

Słowa kluczowe: egzekucja
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 listopada 2009

Zmiany umowy zawartej w formie aktu notarialnego mogą być dokonane w formie pisemnej

notarialnego, zatem możliwe jest zawarcie takiej umowy również w formie pisemnej – zwykłej. Zgodnie z art. 694 k.c. do dzierżawy, stosuje się odpowiednio przepisy o najmie, a tu przepisy wymagają zawarcia umowy na piśmie. Jeżeli zatem, sama umowa zawarta w

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 grudnia 2009
« Poprzednia 1 … 307  |  308  |  309  |  310  |  311 … 1274 Następna »
® 2008 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.