Kalendarz przedsiębiorcy: 15-12-2018 Termin zapłaty podatku od nieruchomości…
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaart+8+ust+6
Wyszukiwana fraza:

art+8+ust+6

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 12728 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wynagrodzenie za pracę wypłacane na wspólny rachunek bankowy współmałżonków

automatycznie. Chcę aby środki na naszym koncie przelewane były oddzielnie, nie znam jednak prawnej podstawy, o którą mógłbym się oprzeć w kolejnej utarczce z księgową.

Zgodnie z art. 86 § 3 kodeksu pracy, obowiązek wypłacenia wynagrodzenia może być

Słowa kluczowe: wynagrodzenie
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 27 lutego 2008

Wniosek pozwanego o separację zamiast orzeczenia rozwodu

by ten wniosek został odrzucony jako niezgodny z procedurą?

Zgodnie z art. 439 § 1 k.p.c. powództwo wzajemne o rozwód lub o separację jest niedopuszczalne. Niedopuszczalność powództwa wzajemnego o rozwód jest uzasadniona identycznym przedmiotem

Słowa kluczowe: rozwód, separacja
Typ: Porada
Data utworzenia: 5 marca 2008

Umowa o pracę zawsze musi być zawarta na piśmie

złamał sobie rękę. Czy musiałam z nim zawrzeć umowę pisemną na okres próbny? Co mi grozi za brak pisemnej umowy na okres próbny?

Umowa winna zostać zawarta na piśmie, co wynika bezpośrednio z treści art. 29 § 2 k.p., który stwierdza, że umowę o

Słowa kluczowe: umowa o pracę
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 marca 2008

Apelacja kończy postępowanie w sprawie o alimenty

skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. W przypadku jednak wyroku alimentacyjnego skarga kasacyjna jest niedopuszczalna (art. 398 [1] § 2 pkt. 1 k.p.c.). W przypadku jednak

Słowa kluczowe: apelacja
Typ: Porada
Data utworzenia: 9 kwietnia 2008

Zmiana adwokata ustanowionego z urzędu dla strony

którym toczy się postępowanie. Proszę o wskazanie podstawy prawnej (przepisu i kodeksu, w którym ten przepis jest zawarty).

Zmiana adwokata ustanowionego z urzędu dla strony W postępowaniu karnym, zgodnie z art. 378 § 2 k.p.k. (kodeksu

Słowa kluczowe: adwokat
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 maja 2008

Doręczenie wypowiedzenia umowy o pracę

2008 roku wręczył mi oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę na czas nieokreślony za wypowiedzeniem, w moim miejscu pracy i w godzinach pracy w drugiej firmie. Czy jest to zgodne z art. 41 Kodeksu Pracy, czy pracodawca ten nie miał obowiązku wręczyć mi

Słowa kluczowe: doręczenie, wypowiedzenie umowy
Typ: Porada
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 października 2008

Umowna rozdzielność majątkowa i podział majątku dorobkowego małżonków

, tak ogólny zapis może spowodować, że intencja podziału nie będzie zachowana. W postępowaniu o podział majątku wspólnego małżonków na drodze sądowej, z mocy odesłania zawartego w art. 46 k.r.o. (kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) i przez

Słowa kluczowe: rozdzielność majątkowa
Typ: Porada
Data utworzenia: 11 grudnia 2009

Zachowek przechodzi na spadkobierców uprawnionego, jeżeli sami są uprawnieni do zachowku po spadkodawcy

Czy należy mi się zachowek po śmierci ojca, w przypadku kiedy jego mama zapisała w akcie darowizny za swojego życia mieszkanie swojej wnuczce. Czy mogę i w jaki sposób wystąpić o ewentualny zachowek za część ojca?

Jak wynika z treści art. 1002

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 sierpnia 2011

Dłużnik może wskazać dług, który chcę zaspokoić

Mam pytanie o przedawnienie roszczeń o zapłatę za wodę, jako składnika czynszu. Czy należność taka przedawnie się zgodnie z art. 751 k.c. z upływem lat dwóch? Czy jak dokonam wpłaty to wierzyciel może zaksięgować sobie wpłatę na ten stary dług, czy

Słowa kluczowe: dług, dłużnik, spłata, wierzyciel
Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 czerwca 2012

Wyłączenie darowizny ze schedy spadkowej

wchodzić do rozliczeń o zachowek?

Wyłączenie dokonanej przez spadkodawcę darowizny ze schedy spadkowej nie odnosi skutku względem uprawnień do zachowku określonych w art. 991 k.c. (Kodeksu cywilnego). Zgodnie bowiem z treścią art. 1039 § 1 k.c. jeżeli w

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 lipca 2012
« Poprzednia 1 … 283  |  284  |  285  |  286  |  287 … 1273 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.