Kalendarz przedsiębiorcy: 15-12-2018 Termin opłaty składek ZUS przez pozostałych… (ZUS)
Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaart+8+ust+6
Wyszukiwana fraza:

art+8+ust+6

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 12727 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wycięcie niechcianego drzewa

Mam pytanie co mam zrobić z drzewem, które wyrosło obok mojego ogrodzenia, czy mogę je tak poprostu wyciąć czy muszę uzyskać zgodę?

Zgodnie z art. 83 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z dnia 30 kwietnia 2004 r

Typ: Porada
Data utworzenia: 17 września 2006

Darowizna mieszkania dla teściowej

).

Darowizna dokonana na rzecz teściowej nie jest zwolniona z podatku od spadku i darowizn. Zgodnie art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku, zwalnia się od podatku nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych

Typ: Porada
Data utworzenia: 23 stycznia 2007

Postawienie garażu

. Zgodnie z art. 12 ust. 1 Rozporządzenia, co do zasady budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż: 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub

Słowa kluczowe: budowlane prawo
Typ: Porada
Data utworzenia: 1 czerwca 2007

Małżonek może także być członkiem spółdzielni mieszkaniowej

ust. 5 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego może należeć do jednej osoby lub do małżonków. Ponadto zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy, członkami spółdzielni mogą być oboje

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 sierpnia 2007

Wymeldowanie osoby z mieszkania

osoby. Meldunek nie ma natomiast nic wspólnego z prawem do zamieszkiwania w lokalu mieszkalnym. Zgodnie z art. 9 ust. 2 b ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych – zameldowanie w lokalu służy wyłącznie

Typ: Porada
Data utworzenia: 19 grudnia 2007

Zbycie mieszkania nabytego z bonifikatą na rzecz rodziny powoduje przejście zakazu zbywania lokalu na nabywcę

tym roku przepisy sprecyzowano na moją korzyść i mogę bezpiecznie zbyć mieszkanie?

Zgodnie z art. 68 ust. 2 ustawy z dnia z dnia 21 sierpnia 1997 roku, o gospodarce nieruchomościami, jeżeli nabywca nieruchomości zbył nieruchomość lub wykorzystał

Słowa kluczowe: mieszkanie komunalne
Typ: Porada
Data utworzenia: 29 grudnia 2008

Prowadzenie portalu internetowego z ogłoszeniami dot. obrotu nieruchomosciami nie stanowi pośrednictwa w obrocie nieruchomosciami

Jakie wymagania prawne musze spełniać aby prowadzić portal z ogłoszeniami o nieruchomościach, czy działalność taka wymaga licencji związanej z obrotem nieruchomościami?

Zgodnie z art. 180 ust. 7 ustawy z dnia 21.08.1997 roku o Gospodarce

Słowa kluczowe: nieruchomość
Typ: Porada
Data utworzenia: 7 stycznia 2011

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości

mogę w rozliczeniu ująć jako koszty uzyskania przychodu i obniżyć w ten sposób kwotę dochodu?

Zgodnie obecnie obowiązującym brzmieniem art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej u.p.d.o.f

Typ: Porada
Data utworzenia: 21 kwietnia 2014

Samowola budowlana nie jest samowolą gdy przepisy prawa nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę

każde naruszenie ustawy Prawo budowlane. Nie chodzi tutaj zatem wyłącznie o wybudowanie np. domu w ogóle bez pozwolenia na budowę. Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku, Prawo budowlane pozwolenia na budowę nie wymaga wolno

Typ: Porada
Data utworzenia: 18 lipca 2010

Wykreślenie danych z rejestru długów

osobowości prawnej, jednak na gruncie art. 2 ust 1 ustawy z dnia 13.10.1995 roku o zasadach ewidencji podatników i płatników w zw. z treścią art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług spółka cywilna jest podatnikiem w

Typ: Porada
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 grudnia 2013
« Poprzednia 1 … 214  |  215  |  216  |  217  |  218 … 1273 Następna »
® 2008 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.