Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównaAktualnościdziecko
 
Wyszukiwana fraza:

dziecko

Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 83 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pies pogryzł dziecko - policjanci apelują o ostrożność

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia półtorarocznego dziecka przez psa i apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 maja 2013

3-letnia dziewczynka pogryziona przez własnego psa

Niedaleko Morąga doszło do poważnego wypadku. Trzyletnia dziewczynka pod własnym domem została pogryziona przez psa. Dziecko z obrażeniami twarzy i ręki trafiło do szpitala. Jak ustalili policjanci, dziewczynka jeszcze tego samego dnia trafiła na

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 23 marca 2011

Tożsamość dziecka do wymiany

Politycy i celebryci już wiedzą, jak niebezpieczny dla ich reputacji może być Internet. Mają jednak to szczęście, że social media nie istniały za ich licealnych czasów. „Młodzieńczego buntu” uniknąć trudno, ale lepiej żeby przyszły pracodawca czy małżonek nie poznał szczegółowej dokumentacji z jego przebiegu.

Data utworzenia: 24 marca 2011

Nietrzeźwa matka podała swoim małoletnim dzieciom leki antydepresyjne

Zatrzymana przez policjantów z Woli 31-letnia Anna T. usłyszała zarzut narażenia swoich dzieci 2,5-letniej córki i 5-letniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu podała chłopcu tabletki antydepresyjne i przeciwbólowe. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 kwietnia 2011

Zostawili dziecko w aucie na słońcu

wyciągnęli go policjanci zaalarmowani przez przechodniów. Rodzice tłumaczyli, że nie zabrali syna ze sobą, bo dziecko spało, a załatwienie spraw miało zająć im tylko chwilę.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 6 czerwca 2011

5-letni chłopiec śmiertelnie pogryziony przez psa

, dziecko znajdowało się pod opieką rodziców. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Będą sprawdzać czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zaniedbanie opiekunów.

Słowa kluczowe: brak opieki, dziecko, pies, pogryzienie
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 8 sierpnia 2011

6-cio latkowie do szkoły

jest przedłużenie o 2 lata okresu, w którym o podjęciu nauki w szkole podstawowej przez dziecko sześcioletnie będą decydować rodzice. Oznacza to, że dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 mogą, ale nie muszą rozpoczynać edukację szkolną. Będzie to zależeć

Data utworzenia: 4 stycznia 2012

6-latki w szkole - później

systemie oświaty jest przedłużenie o 2 lata okresu, w którym o podjęciu nauki w szkole podstawowej przez dziecko sześcioletnie będą decydować rodzice. Oznacza to, że dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 mogą, ale nie muszą rozpoczynać edukację szkolną

Data utworzenia: 19 stycznia 2012

Becikowe nie dla zamożnych

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Od 1 stycznia 2013 r. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, tzw. becikowe, ma trafiać jedynie do rodzin uzyskujących roczne dochody poniżej 85 tys. zł. To realizacja postulatu zawartego w listopadowym exposé premiera…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 kwietnia 2012

UOKiK: co trzecia zabawka nie spełnia norm

Co trzecia zabawka skontrolowana przez Inspekcję Handlową nie spełnia wymagań – wynika z najnowszych badań zleconych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najczęściej chodzi o brak nakazanych prawem informacji o zabawce, ale zdarzają się też produkty zawierające niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Słowa kluczowe: braki, dziecko, konsument, kontrola
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 grudnia 2012
« Poprzednia 1  |  2  |  3  |  4  |  5 … 9 Następna »
® 2008 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.