- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- Wzór oświadczenia woli
- CBDKW
- VAT-8
- prawo do kontaktu
- emerytura
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- wsparcie
- POZ
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- praca
- bik
- 14 lutego
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- prawa ksiąg wieczystych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- powód
- emerytura+sC582uC5BCb+mundurowych
- pozew+o+o+ustanowienie+rozdzielności+majątkowej+między+małżonkami
- prawo upadłościowe skrypt
- reklamacji rachunku za prąd
- współwłasność+w+częściach+ułamkowych2
- odrzucenie skargi
- postanowienie o odrzuceniu skargi
- kochanka
- kochanka kochanka
- odsetki suma gwarancyjna
- przerywany czas pracy
- prasa
- przywłaszczenie
Wyszukiwana fraza:
Ministerstwo Gospodarki

Mediacja przed skierowaniem sprawy do sądu
Mediacja w sprawach cywilnych została wprowadzona do polskiego porządku prawnego w 2005 roku, ale niestety nie cieszy się popularnością. Liczba ugód zawieranych w wyniku mediacji nie przekracza 0,2% spraw rozpoznawanych przez sądy. W związku z powyższym wczoraj Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 stycznia 2015
PAIiIZ: polskie przepisy hamują napływ zagranicznych inwestycji
Bariery prawne w zakresie budownictwa, mała przejrzystość polskiego prawa zamówień publicznych oraz niepewna przyszłość specjalnych stref ekonomicznych w Polsce – to według prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych główne powody zniechęcające zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w naszym kraju.
Słowa kluczowe:
bariery prawne, Prawo budowlane, prawo zamówień publicznych, prowadzenie inwestycji w Polsce
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2013
Lepiej zarabiający mogą płacić fiskusowi więcej
Rozwój przedsiębiorczości bez liniowego, stawka w PIT na poziomie 40% dla najlepiej zarabiających, za to 1,5 roku bez ZUS dla pierwszych dwóch pracowników i mikropożyczki na rozkręcenie firmy – takie są nowe pomysły na opodatkowanie osób prowadzących działalność gospodarczą.
Słowa kluczowe:
formy opodatkowania, karta podatkowa, opodatkowanie osób prowadzących działalność gospodarczą, opodatkowanie przy zastosowaniu skali podatkowej
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 18 września 2012
Jaka kara grozi za nielegalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami?
Zgodnie z treścią art. 198 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, kto prowadzi bez licencji zawodowej działalność zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami, polegającą na wykonywaniu czynności zmierzających do utrzymywania nieruchomości w stanie niepogorszonym, zgodnie z jej przeznaczeniem, oraz do uzasadnionego…
Słowa kluczowe:
kary za nielegalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, nielegalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, obrót nieruchomościami, pośrednik nieruchomości
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 września 2012
Prof. L. Balcerowicz: zostawcie OFE, a zlikwidujcie przywileje emerytalne
Prof. Leszek Balcerowicz uważa, że likwidacja OFE i oparcie emerytur tylko o ZUS zaszkodziłoby systemowi emerytalnemu i całej gospodarce. Tłumaczy, że otwarte fundusze emerytalne przyczyniły się do sukcesu naszego rynku kapitałowego, bo zgromadzone w nich oszczędności pracują. Jest również za likwidacją przywilejów poszczególnych grup zawodowych…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 czerwca 2013
Szykują się znowu zmiany w OFE. Głównym problemem prowizje i polityka inwestycyjna
Jeszcze w lutym resort pracy chce przedstawić wnioski z przeglądu otwartych funduszy emerytalnych i zaproponować zmiany. Dyskusja o przyszłości systemu powinna uwzględniać m.in. sposób motywowania powszechnych towarzystw emerytalnych do osiągania jak najlepszych wyników. W maju projekt ustawy dotyczącej OFE ma być przyjęty przez Radę Ministrów…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 lutego 2013
Świadomi wybierają mediację
83% przedsiębiorców deklaruje chęć skorzystania z pozasądowych form rozstrzygania sporów gospodarczych.* Coraz częściej po mediację sięgają też skłócone rodziny, sąsiedzi, przyjaciele, mieszkańcy, nauczyciele... Niezależnie czy konflikt dotyczy rzeczy materialnych czy emocjonalnych. Czy jest ucieczką przed postępowaniem sądowym czy po prostu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 października 2013
Korzystne regulacje dla poszkodowanych w zakresie naprawiania szkód górniczych
W dniu 28 kwietnia 2011 roku Sejm uchwalił ustawę Prawo geologiczne i górnicze. Nowe przepisy uproszczają prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie geologii i górnictwa. Uchwalone przepisy znoszą obowiązek uzyskania koncesji w zakresie poszukiwania i rozpoznawania złóż kopalin objętych własnością gruntową i skrócenie procedur. Ponadto…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 maja 2011
Opłata skarbowa od decyzji w sprawie przyznania dodatku energetycznego
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy – Prawo energetyczne odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej przysługuje zryczałtowany dodatek energetyczny. Dodatek energetyczny jest przyznawany, na wniosek odbiorcy wrażliwego – w drodze decyzji, której wydanie podlega opłacie skarbowej w wysokości 10 zł.
Słowa kluczowe:
dodatek energetyczny, energia elektryczna, koszty zainstalowania przedpłatowego układu pomiarowo-rozliczeniowego, odbiorca wrażliwy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 31 stycznia 2014
Koniec podwójnego karania niefrasobliwych kierowców
W wielu polskich miastach funkcjonują specjalne strefy parkowania. Ich podstawowym celem nie jest, wbrew powszechnej opinii, zdobywanie dodatkowych funduszy dla miasta, lecz wprowadzenie większej rotacji pojazdów, które przebywają na parkingach – tak, aby jak największa liczba mieszkańców miała szansę na znalezienie wolnego miejsca i załatwienie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lutego 2014
« Poprzednia | 1 … 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Następna » |